مرجع تخصصی برنامه نویسان

بزرگترین انجمن برنامه نویسان فارسی زبان

دوره های در حال ثبت نام آکادمی برنامه نویسان

آخرین مطالب ارسال شده در گروه Csharp

 • پیاده سازی یک کنترل Chart در #C

  پیاده سازی یک کنترل Chart در #C

  در این مقاله قصد داریم چارتی را پیاده سازی کنیم که قابلیت نمایش چند نمودار را همزمان داشته باشد. قابلیت انعطاف پذیر ی داشته باشد و نمودارها بدون در نظر گرفتن محدوده چارت با آن تناسب داشته باشند. از کنترل چارت مایکروسافت استفاده خواهیم کرد و با توجه به نیازهای خود، قابلیت ها و امکانات آن را گسترش خواهیم داد.

  برنامه نویسان C#.net یکشنبه, 13 دی 1394 1171 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • User Control در#C

  User Control در#C

  در این مقاله قصد داریم در مورد User Control در # c صحبت نماییم ، و با یک نمونه آن را توضیح دهیم.با استفاده از آن می توانید در زمان کوتاه مشکلات خود را حل نمایید.و یک کامپوننت را که خود ایجاد کرده اید در برنامه های خود استفاده نمایید.

  برنامه نویسان C#.net پنج شنبه, 10 دی 1394 1225 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • آشنایی با Visitor Pattern در #C

  آشنایی با Visitor Pattern در #C

  در این مقاله به همراه یک نمونه راجع به الگوی طراحی Visitor صحبت خواهیم کرد.الگوهای طراحی همان طور که میدانید راه حل هایی برای مشکلات تکراری برنامه نویسی است.

  برنامه نویسان C#.net ﺳﻪ شنبه, 08 دی 1394 1555 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • استفاده از Cross-Platform در #C

  استفاده از Cross-Platform در #C

  در این مقاله راجع به فرم ورک .NET و مبحث Cross-Platform صحبت خواهیم کرد.همچنین راجع به ورژن MONO ویژوال استودیو که امکان اجرای برنامه های تحت NET. را در سکوها یا Platform های مختلف می دهد ، صحبت خواهیم کرد.

  برنامه نویسان C#.net یکشنبه, 06 دی 1394 1889 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • ایجاد یک فرم با استفاده از Google Form

  ایجاد یک فرم با استفاده از Google Form

  در این مقاله قصد داریم نشان دهیم که چگونه می توان با استفاده از google docs یک فرم ایجاد کرد. ممکن است در صفحات اینترنت با این پیغام مواج شده باشید که "لطفا فرم بررسی آنلاین ما را پر کنید." این فرم ها با استفاده از Google Docs Form ایجاد شده اند.

  برنامه نویسان C#.net شنبه, 05 دی 1394 11773 بازدید 1 نظر 1 پسند
 • تغییر نسخه NET Framework. در Visual studio

  در 7 آگوست 2014 مایکروسافت اعلام کرد که به زودی پشتیبانی از دات نت فریم ورک 4، 4.5 و 4.5.1 به پایان می رسد بنابراین بسیار مهم است که دات نت خود را برای نسخه های پشتیبانی شده توسط فریم ورک دات نت به روز رسانی کنیم. در این مقاله نشان می دهیم که چگونه به درستی به یک نسخه خاص از فریم ورک دات نت در Visual Studio دسترسی داشته باشیم.

  برنامه نویسان C#.net شنبه, 05 دی 1394 6083 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • مفهوم سازنده (Constructor) در #C

  مفهوم سازنده (Constructor) در #C

  سازنده نوع به خصوصی از یک متد در کلاس می باشد و زمانی که نمونه ای از کلاس ایجاد شود، به صورت خودکار فراخوانی می گردد. سازنده برای مقدار دهی اولیه شی و تخصیص حافظه به یک کلاس مورد استفاده قرار می گیرد. زمانی که نمونه یا شیئ ای از کلاس ایجاد شود، فیلدهای خصوصی(Private) کلاس نیز مقداردهی اولیه می شوند. وقتی که ما سازنده را برای کلاس ایجاد نکنیم، کامپایلر به صورت اتوماتیک، یک سازنده پیش فرض برای کلاس ایجاد می کند. نام سازنده همیشه هم نام کلاس است.

  برنامه نویسان C#.net پنج شنبه, 03 دی 1394 5518 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • Stored Procedure در Entity Framework-Code First

  Stored Procedure در Entity Framework-Code First

  روش Code First تمام موجودیت ها((Entity را برای انجام عملیات CRUD و از طریق دسترسی مستقیم به جداول پایگاه داده، پیکربندی می کند. با استفاده از Entity Framework 6.0 می توانیم مدل Code First خود را توسط یک Stored Procedure برای تمام Entity های مدل پیکربندی کنیم.

  برنامه نویسان C#.net ﺳﻪ شنبه, 01 دی 1394 1639 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • نصب و ایجاد Windows Service در#C

  نصب و ایجاد Windows Service در#C

  Windows Service یک اپلیکیشن مستقل است که به طور خودکار یا به صورت دستی شروع شده و کار مشخصی را کامل می کند. ما می توانیم با استفاده از Start ، Restart و Stop سرویس را مدیریت کنیم. سرویس هیچ نوع رابط کاربری برای مدیریت ویژگی هایش ندارد. سرویس بر روی سیستم ایجاد شده و میزبانی می شود.

  برنامه نویسان C#.net یکشنبه, 29 آذر 1394 2827 بازدید 1 نظر 1 پسند
 • پردازش تصویر در #C

  پردازش تصویر در #C

  در این مقاله قصد داریم پردازش تصویر را در یک Windows form بررسی کنیم و پردازش خطی و انواع تبدیلها در آن را تعریف کنیم. برنامه یک تصویر ورودی را گرفته و پس از اعمال فیلترها می تواند آن را ذخیره کند.

  برنامه نویسان C#.net یکشنبه, 29 آذر 1394 1721 بازدید 1 نظر 1 پسند
 • ایجاد پنجره Non Freezing در#C

  ایجاد پنجره Non Freezing در#C

  در این مقاله قصد داریم یک پنجره وب فرم ساده بسازیم و رویدادی برای توقف برنامه و رویدادی برای اجرا کردن برنامه در ویندوز فرم بنویسیم

  برنامه نویسان C#.net جمعه, 27 آذر 1394 898 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • تبدیل Html به Xml

  تبدیل Html به Xml

  در این مقاله به بررسی تبدیل فایل Html به Xml میپردازیم. در این مقاله توضیح خواهیم داد که چگونه یک فایل Html به Xml تبدیل خواهد شد. و قدم به قدم پیش میرویم.

  برنامه نویسان C#.net ﺳﻪ شنبه, 24 آذر 1394 1559 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • سورس مدیریت آژانس در #C

  سورس مدیریت آژانس در #C

  در این مقاله سورس مدیرت یک تاکسی سرویس در سی شارپ را به شما آموزش میدهیم در این سورس شما میتواند مدیریت اشخاص و ساعت حرکت و رسیدن به مقصد را نیز مشخص کنید.

  برنامه نویسان C#.net یکشنبه, 22 آذر 1394 2378 بازدید 2 نظر 2 پسند
 • کنترل عملکرد اپلیکیشن های NET. با استفاده از Performance Optimization

  کنترل عملکرد اپلیکیشن های NET. با استفاده از Performance Optimization

  بهینه سازی عملکرد اپلیکیشن بسیار اهمیت دارد و به عوامل متعددی مانند معماری اپلیکیشن، طراحی و روش پیاده سازی آن (نوع کد نویسی) بستگی دارد. قبل از هرگونه اقدامی ابتدا باید ناحیه ی مورد نظر برای بهبود را مشخص کنیم و تغییرات را تنها بر اساس نیاز های خود اعمال کنیم .

  برنامه نویسان C#.net جمعه, 20 آذر 1394 815 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • راه های مختلف دسترسی به دیتابیس در ADO.net

  راه های مختلف دسترسی به دیتابیس در ADO.net

  اساسا برای دسترسی به دیتابیس ، و دریافت و ارسال داده ها به آن از ()SQLDataAdapter.Fill و ()ExecuteNonQuery و ()ExecuteScalar استفاده می شود. تازه کارهای برنامه نویسی در استفاده مناسب ترین آنها برای شرایط مختلف گیج می شوند. در این مقاله قصد داریم توضیح دهیم که در هر موقعیت از کدام یک از این گزینه ها استفاده کنیم.

  برنامه نویسان C#.net پنج شنبه, 19 آذر 1394 1646 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • چیزهایی که باید در مورد Asyn/Await بدانید

  چیزهایی که باید در مورد Asyn/Await بدانید

  در این مقاله راجع به کلمات کلیدی async/await صحبت خواهیم کرد.در نسخه های قبلی .NET با کمک چند نخی می توانستیم الگوی Asynchronous یا غیر همزمان را برای اینکه نرم افزاری پاسخگوتر داشته باشیم به کار گیریم .در نسخه های جدیدتر .NET با کمک دو کلمه کلیدی async و Await ایجاد برنامه های غیرهمزمان راحت تر شده است .

  برنامه نویسان C#.net ﺳﻪ شنبه, 17 آذر 1394 7293 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • ویژوال استودیو آنلاین با Git

  ویژوال استودیو آنلاین با Git

  در این مقاله (Visual Studio Online (VSOو Tfs به عنوان یکی از گزینه های پیش فرض برای کنترل پروژه در یک تیم جدید را بررسی میکنیم.مفاهیم مربوط به اجرا شدن Git ، توسط (Visual Studio Online (VSO و Tfs را بیان می کنیم.

  برنامه نویسان C#.net دوشنبه, 16 آذر 1394 2265 بازدید 1 نظر 1 پسند
 • سورس بازی دوز در#C

  سورس بازی دوز در#C

  در این مقاله قصد داریم به در خواست دوستان در انجمن سورس بازی دوز در سی شارپ را قرار دهیم.

  برنامه نویسان C#.net دوشنبه, 16 آذر 1394 2009 بازدید 1 نظر 1 پسند
 • الگوی Aggregate Root در #C

  الگوی Aggregate Root در #C

  الگوی Aggregate Root یک دسته یا گروهی از اشیا است که رفتاری مانند یک واحد دیتا دارد .بسیاری از برنامه نویسان بدون این که بدانند از این الگو استفاده می کنند . در این مقاله به شرح این الگو خواهیم پرداخت.

  برنامه نویسان C#.net دوشنبه, 09 آذر 1394 971 بازدید 1 نظر 1 پسند
 • آشنایی با Factory Design Pattern

  آشنایی با Factory Design Pattern

  Factory یک الگوی طراحی رایج بین برنامه نویسان است. این الگوی طراحی نیز مانند بقیه الگوها برخی مشکلات نرم افزاری را حل می کند. این الگو، پایه Factory Method pattern و Factory design pattern می باشد. هدف از این مقاله توضیح پایه و اولیه factory می باشد که کجا و چگونه پیاده سازی شده است.

  برنامه نویسان C#.net شنبه, 07 آذر 1394 2366 بازدید 1 نظر 1 پسند