مرجع تخصصی برنامه نویسان

بزرگترین انجمن برنامه نویسان فارسی زبان

دوره های در حال ثبت نام آکادمی برنامه نویسان

آخرین مطالب ارسال شده در گروه Asp-Net-Core

 • پیاده سازی SSL و استفاده از HSTS برای امنیت Net Core 2.0

  پیاده سازی SSL و استفاده از HSTS برای امنیت Net Core 2.0

  در این مقاله ما می‌خواهیم نحوه ایجاد امنیت برای برنامه‌های Net Core. را بررسی کنیم. در اینجا نحوه اجرای SSL در برنامه‌های Net Core. را به همراه افزودن HSTS به سایت‌ ساخته شده با Net. مشاهده می‌کنیم. از Net Core 2.1. به بعد، HTTPS به طور پیش‌فرض در هر قالبی فعال شد که یکی از ویژگی‌های Net Core 2.1. است.

  ایمان مدائنی Asp.Net Core دوشنبه, 11 تیر 1397 925 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • شروع کار با Docker برای ویندوز با استفاده از سی شارپ

  شروع کار با Docker برای ویندوز با استفاده از سی شارپ

  برای توسعه‌دهندگان، داکر عمدتا یک پلت‌فرم/مدیر است که گسترش برنامه را در محیط کانتینر (Container) به صورت خودکار انجام می‌دهد. هدف اصلی داکر ایجاد کانتینرهای قابل حمل و مستقل از هر برنامه‌ای (فرض کنید از برنامه node.js یا asp.net core یا سرویس‌های ویندوز از نوع برنامه‌های پایتون یا هر چیزی که فکرش را کنید) است.

  برنامه نویسان Asp.Net Core دوشنبه, 11 تیر 1397 1132 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • عملیات CRUD، آپلود و دانلود فایل در ASP.NET Core 2.0

  عملیات CRUD، آپلود و دانلود فایل در ASP.NET Core 2.0

  در این مقاله نحوه پیاده‌سازی عملیات CRUD یعنی Create (افزودن داده‌ها در پایگاه داده)، Read (دریافت داده از پایگاه داده)، Update (آپدیت داده در پایگاه داده)، Delete (حذف داده از پایگاه داده) و نحوه آپلود و دانلود فایل با استفاده از Entity Framework Core و ASP.NET Core را شرح می‌دهیم. همچنین روش ایجاد پوشه، نحوه ارتباط مسیر به پوشه و جایی که فایل‌ها ذخیره می‌شوند (در فولدر wwwroot) را بیان می‌کنیم.

  ایمان مدائنی Asp.Net Core یکشنبه, 10 تیر 1397 1321 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • امنیت برنامه‌های ASP.NET Core 2.0 با JWT ها

  امنیت برنامه‌های ASP.NET Core 2.0 با JWT ها

  بر خلاف نسخه قبلی، ASP.NET Core 2 پشتیبانی بومی (native) از JSON Web Tokenها را فراهم می‌کند. این امر به ما اجازه می‌دهد تا این تکنولوژی را در برنامه‌های ASP.NET به راحتی ادغام کنیم. در این مقاله نگاهی به نحوه فعال کردن JWTها هنگام ایجاد برنامه‌های Web API مبتنی بر ASP.NET Core 2 خواهیم انداخت.

  ایمان مدائنی Asp.Net Core یکشنبه, 10 تیر 1397 1487 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • ایجاد برنامه Angular با Visual Studio 2017

  ایجاد برنامه Angular با Visual Studio 2017

  مطلبی که امروز برای شما آماده کرده‌ایم در رابطه با ساخت برنامه انگولار با Net Core 2.0. می‌باشد. در این مقاله ابتدا نحوه ایجاد برنامه انگولار با استفاده از ویژوال استودیو 2017 (.NET Core 2.) را بررسی خواهیم کرد و سپس آن را بر روی Azure قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

  ایمان مدائنی Asp.Net Core شنبه, 09 تیر 1397 813 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • نحوه مدیریت خطای 404 در ASP.NET Core 1.0

  نحوه مدیریت خطای 404 در ASP.NET Core 1.0

  نسخه‌های قبلی ASP.NET Core 1.0، دارای خطاهای سفارشی برای مدیریت خطا بود. با ASP.NET Core 1.0 و MVC، می‌توانید خطاها را از طریق میان‌افزارها (Middlware) مدیریت کنید. HTTP 404 یکی از خطاهای بسیار رایج است که وقتی سرور نمی‌تواند منابع درخواست شده را پیدا کند رخ می‌دهد. در این مقاله ما شیوه‌های مختلف برای مدیریت خطای HTTP 404 در ASP.NET Core 1.0 و MVC را مشاهده می‌کنیم.

  ایمان مدائنی Asp.Net Core چهارشنبه, 06 تیر 1397 867 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • عملیات CRUD با Dapper و Repository Pattern درAsp.Net Core 2

  عملیات CRUD با Dapper و Repository Pattern درAsp.Net Core 2

  امروز یاد خواهیم گرفت که چگونه عملیات CRUD را با Asp.Net Core 2.0 Razor Page و با استفاده از Dapper و Repository Pattern انجام دهیم به همین سبب قدم به قدم پیش خواهیم رفت و کد های مربوط به هر گام را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

  ایمان مدائنی Asp.Net Core چهارشنبه, 06 تیر 1397 990 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • نحوه نصب Net Core. در Ubuntu

  نحوه نصب Net Core. در Ubuntu

  در این مقاله قصد داریم تا نحوه نصب NET Core. بر روی لینوکس را بیان کنیم. ابتدا ویژوال استودیو را نصب کرده و با یک مثال مراحل کار را به صورت مرحله به مرحله با هم سپری می‌کنیم. پس اگر شما نیز قصد دارید تا از Net Core. بر روی لینوکس استفاده کنید تا انتها با ما همراه باشید.

  برنامه نویسان Asp.Net Core چهارشنبه, 30 خرداد 1397 589 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • ایجاد اولین پروژه NET Core. در لینوکس

  ایجاد اولین پروژه NET Core. در لینوکس

  NET Core. یک نسخه چند پلت‌فرمی و opensource روی NET Framework. است که رسما توسط مایکروسافت پشتیانی و مدیریت می‌شود. این مقاله یک مرور کلی از نحوه اجرای NET Core web project. درUbuntu ارائه می‌دهد، با معماری اصلی آن آغاز کرده و با پیکربندی Kestrel برای ایجاد یک برنامه وب خاتمه می‌یابد.

  ایمان مدائنی Asp.Net Core ﺳﻪ شنبه, 29 خرداد 1397 1364 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • استفاده از CSP Header در ASP.NET Core 2.0

  استفاده از CSP Header در ASP.NET Core 2.0

  جلوگیری از حملات به برنامه بسیار مهم است و باید برای آن راهکاری را تدبیر کرد. در این مقاله ما قصد داریم تا نحوه استفاده از CSP Header (Content-Security-Policy) را در ASP.NET Core برای جلوگیری از حملات XSS بررسی کنیم.

  ایمان مدائنی Asp.Net Core دوشنبه, 28 خرداد 1397 617 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • شروع کار با MongoDB در ASP.NET Core

  شروع کار با MongoDB در ASP.NET Core

  در این مقاله می خواهیم درباره ی روند ساخت یک اپلیکیشن ساده در ASP.NET Core که با پایگاه داده ی MongoDB در ارتباط است بحث کنیم. این اپلیکیشن عملیات CRUD در یک پایگاه داده ی Mongo را انجام می دهد و سپس جزئیات را در یک جدول نمایش می دهد.

  ایمان مدائنی Asp.Net Core یکشنبه, 27 خرداد 1397 627 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • انتشار اپلیکیشن ASP.NET Core 2.0 در Azure با سرویس های SQL

  انتشار اپلیکیشن ASP.NET Core 2.0 در Azure با سرویس های SQL

  انتشار یا توسعه ی یک اپلیکیشن کمی دشوار است و اگر ما راه دقیق توسعه ی اپلیکیشن را ندانیم با مسائل زیادی روبرو خواهیم شد بنابراین در این مقاله به نحوه ی توسعه یا انتشار یک اپلیکیشن ASP.NET CORE 2.0 در Azure خواهیم پرداخت.

  ایمان مدائنی Asp.Net Core یکشنبه, 27 خرداد 1397 443 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • نحوه docker کردن برنامه ASP.NET Core

  نحوه docker کردن برنامه ASP.NET Core

  دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است شما بخواهید برنامه ASP.NET Core را داکر کنید. اما در نهایت این کار باعث راحتی شما می‌شود. این کار برای جداسازی اجزا عالی است، مخصوصا اگر در حال ساخت یک میکروسرویس یا برنامه‌ریزی برای اعمال برنامه خود روی فضای ابری هستید. بنابراین اگر می‌خواهید کارتان راحت‌تر شود، این آموزش را جهت یادگیری نحوه داکر کردن برنامه ASP.NET Core دنبال کنید.

  ایمان مدائنی Asp.Net Core دوشنبه, 21 خرداد 1397 1544 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • توسعه برنامه‌های وب با ASP.NET Core 2.0 و React ( بخش دوم)

  توسعه برنامه‌های وب با ASP.NET Core 2.0 و React ( بخش دوم)

  دراین مقاله، بخش دوم این مجموعه در مورد توسعه وب برنامه مبتنی بر ASP.NET Core 2.0 و React است. در مقاله قبلی، شما یک برنامه Web API امن ایجاد کردید که لیستی از کتاب‌ها را با ASP.NET Core 2.0 ارائه می‌داد. در این مقاله یک برنامه کلاینت تک صفحه‌ای (SPA) براساس React برای تحلیل این API ایجاد خواهید کرد.

  ایمان مدائنی Asp.Net Core دوشنبه, 21 خرداد 1397 632 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • توسعه برنامه‌های وب با ASP.NET Core 2.0 و React (بخش اول)

  توسعه برنامه‌های وب با ASP.NET Core 2.0 و React (بخش اول)

  در این مقاله، شما یک برنامه وب مبتنی بر ASP.NET Core 2.0 و React خواهید ساخت. برای ایجاد ویژگی مدیریت هویت (identity)، این برنامه را با Auth0 ادغام می‌کنید. در بخش اول این مجموعه، قصد استفاده از ASP.NET Core 2.0 برای توسعه APIهای برنامه خود را دارید.

  ایمان مدائنی Asp.Net Core چهارشنبه, 09 خرداد 1397 1750 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • ساخت pager tag helper

  ساخت pager tag helper

  Tag helperها کلاس‌هایی هستند که می‌توانند برای HTML و تگ‌های خاص در ویوهای ASP.NET Core به کار روند. آن‌ها توسط کلاس‌های خودشان و پشتیبانی از فریم‌ورک تزریق وابستگی انعطاف‌پذیری بیشتری را ارائه می‌دهند. این مقاله نحوه ساخت pager tag helper برای پشتیبانی از نمایش نتایج صفحات در ویوهای ASP.NET Core را بررسی می‌کند.

  ایمان مدائنی Asp.Net Core یکشنبه, 06 خرداد 1397 688 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • کوئری‌ های کامپایل‌ شده در Entity Framework Core

  کوئری‌ های کامپایل‌ شده در Entity Framework Core

  Entity Framework Core 2.0 کوئری‌های کامپایل‌شده را به طور صریح معرفی می‌کند. آن‌ها کوئری‌های LINQ هستند که از قبل کامپایل می‌شوند تا به محض اینکه برنامه درخواست داده‌ها را می‌دهد برای اجرا خوانده شوند. این مقاله نحوه کار کوئری‌های کامپایل‌شده و استفاده از آن‌ها را شرح می‌دهد.

  ایمان مدائنی Asp.Net Core ﺳﻪ شنبه, 01 خرداد 1397 589 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • فراخوانی و اشتراک گذاری کامپوننت های View در ASP.NET Core

  فراخوانی و اشتراک گذاری کامپوننت های View در ASP.NET Core

  در این مقاله چگونگی استفاده از کامپوننت view هم از طریق view و هم از یک متد عملیاتی را توضیح خواهیم داد همچنین درباره ی چگونگی به اشتراک گذاری یک کامپوننت view بین چندین پروژه نیز صحبت خواهیم کرد.

  ایمان مدائنی Asp.Net Core شنبه, 29 اردیبهشت 1397 691 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • راه اندازی VS Code برای توسعه ی ASP.NET Core

  راه اندازی VS Code برای توسعه ی ASP.NET Core

  همان طور که می دانید ASP.NET Core کراس پلتفرم است ، اگر شما از آن دسته از توسعه دهندگان هستید که دوست دارید روی پلتفرم های مختلف مانند ویندوز ، مک و لینوکس پروژه خود را توسعه دهیددر این مقاله ما به شما یک IDE خوب به همراه تنظیمات و آماده سازی آن برای توسعه ASP.NET Core معرفی خواهیم کرد.

  ایمان مدائنی Asp.Net Core چهارشنبه, 26 اردیبهشت 1397 1449 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • Import و Export کردن xlsx در ASP.NET Core

  Import و Export کردن xlsx در ASP.NET Core

  در این مقاله نحوه ی Import و Export کردن xlsx در ASP.NET Core را توضیح خواهیم داد. بنابراین ابتدا یک معرفی کلی خواهیم داشت و سپس Export کردن xlsx در ASP.NET Core را به صورت کامل توضیح خواهیم داد و سپس Import کردن xlsx در ASP.NET Core را به همراه کد های آن به صورت کامل بررسی خواهیم کرد.

  ایمان مدائنی Asp.Net Core جمعه, 14 اردیبهشت 1397 652 بازدید 1 نظر 1 پسند