کراس استیچ و برنامه نویسی چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

کراس استیچ و برنامه نویسی شباهت های بسیار زیادی به یکدیگر دارند، در این مطلب قصد داریم درباره شباهت های یادگیری کراس استیچ و برنامه نویسی صحبت کنیم.

 کراس استیچ و برنامه نویسی چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

آکادمی برنامه نویسان ، برگزار کننده دوره های آموزش برنامه نویسی با استفاده از اساتید مجرب و حرفه ای در سراسر ایران .

[ جهت مشاهده دوره های درحال ثبت نام کلیک کنید ]

ارائه مدارک معتبر آموزشی و ورود به بازار کار .

قبل از آنکه بخواهیم درباره کراس استیچ صحبت کنیم ابتدا لازم است مقدمه ای را برای شما بیاوریم:
هنر و صنایع ، خلاقیت و پافشاری، توجه به برخی از داستان ها و اضافه کردن نبوغ و شخص گرایی به آن، از مشخصه های یک هنرمند است. یک هنرمند ساعت های طولانی از زمان خود را صرف کارهای هنری و انجام دادن برخی از کارهای ساده مانند کار کردن با رنگ ها می کند، یک برنامه نویسی نیز دقیقا به همین شکل می باشد، کلمات و اعداد ساعت ها در کنار یکدیگر قرار می گیرند تا بتوانند یک چیز با معنی را تولید کنند. اخیرا من یادگیری جاوا اسکریپت را شروع کرده ام و از همان زمان به یادگیری کراس استیچ به صورت خودآموز نیز شروع کرده ام، من از زمانی که شروع به یادگیری جاوا اسکریپت و کراس استیچ کرده ام موازی بودن این دو را به خوبی درک کرده ام. روش های آموزش در صنعت می توانند روش مناسبی برای آموزش برنامه نویسی باشند، بسیاری از تکنیک هایی که در آموزش صنعت های قدیمی کاربرد دارند می توانند به صنعت های مدرن مانند برنامه نویسی نیز انتقال پیدا کنند.

صحبت های ابتدایی درباره کراس استیچ

کراس استیچ در واقع یک پردازش ساده است که ترندهایی با رنگ های مختلف را دریافت می کند و xهای کوچکی را بر روی یک بوم تولید می کند تا بتواند با استفاده از آنها کلمات و یا اشکال مختلفی را تولید کند. این استیچ های کوچک زمانی که با رنگ های متنوع ترکیب می شوند می توانند تاثیر بسیار زیادی را بر روی بیننده بگذارند.

 کراس استیچ

موازی کاری ها و شباهت ها در تمامی صنایع

آنچه که در تمامی صنایع مشترک می باشد روند خلاقانه است، در واقع قدرت خلق عملی است که شما با استفاده از آن چیز جدیدی را می سازید، با این که شما این کار را با استفاده از صفحه های کیبورد خود انجام می دهید ولی با این حال می توان گفت که شما چیز جدیدی که وجود ندارد را می آفرینید، البته توجه داشته باشید که ممکن است نسخه هایی از برنامه شما وجود داشته باشد ولی این موضوع چیزی از منحصر به فرد بودن آن کم نمی کند، مواردی که شما می توانید به این شکل بسازید بی پایان هستند، یکی دیگر از ویژگی هایی که تقریبا تمامی صنایع آن را دارا می باشند این است که شما برای انجام دادن آن ها باید تکنیک های خاصی را بیاموزید و از آن ها در راستای تولید محصول مد نظر خود استفاده کنید.

 کراس استیچ

تفاوت ها در صنایع مختلف

تفاوت های زیادی بین صنایع مدرن و صنایع سنتی وجود دارد که ما باید آنها را به خاطر داشته باشیم. در صنایع واقعی شما باید به صورت واقعی کار کنید، ولی در صنایع مدرن مانند برنامه نویسی شما تنها با صفحه کلید سروکار دارید و نیازی به کار کردن در محیط بیرون ندارید و همینطور نیاز به تلاش فیزیکی آنچنانی هم نخواهید داشت. در برنامه نویسی شما می توانید فرایندهای تکراری را تنها با استفاده از چند خط کد پیاده سازی کنید در حالی که در صنایع سنتی شما تمامی این کارها را به صورت دستی باید انجام دهید.

 کراس استیچ

برخی دیگر از تفاوت های صنایع سنتی و صنایع مدرن

به صورت کلی معمولا صنایعی که با دست فعالیت های آنها انجام می شود کامل نیستند، اما افرادی هستند که این کارها را به صورت بسیار عالی انجام می دهند، دلیل این کامل نبودن خطاهای انسانی می باشد که در صنایع مدرن به دلیل استفاده از ماشین ها و نداشتن خطای انسانی این کار بودن به نحو احسن صورت می گیرد. از طرفی دیگر صنایع دستی سنتی منحصر به فرد تر و پیچیده تر می باشند ولی شما می توانید در برنامه نویسی برنامه های تکراری تولید کنید انجام دادن دو پروژه کراس استیچ یکسان هرگز منجر به تولید دو نتیجه یکسان نخواهد شد، از آن جایی که کدها در سیستم شخصی شما و یا در اینترنت موجود هستند به راحتی می توان آنها را کپی کرد، شما نیز می توانید پروژه های کراس استیچ خود را در اختیار دیگران قرار دهید. دقیقا به همین دلیل است که صنایع جدید و مدرن مانند برنامه نویسی امروزه می توانند تاثیر بیشتری بر روی دنیا بگذارند و افراد بیشتری می توانند به آنها دسترسی پیدا کنند.

 کراس استیچ


آیا صنایع قدیمی کاربردی ندارند؟

با وجود تمامی مزیت های صنایع مدرن و علی الخصوص برنامه نویسی صنایع قدیمی و سنتی می توانند در مورد برنامه نویسی و فرایند نوشتن کدها به ما کمک بسیار زیادی کنند، در ادامه مطلب نگاهی به آن چه که می توانیم از صنایع قدیمی یاد بگیریم خواهیم انداخت.

 کراس استیچ

کراس استیچ و برنامه نویسی هر دو دارای معماری هایی هستند! (بخش اول)

انگیزه ی اصلی کد نوشتن و دستکاری کدها بسیار جالب و هیجان انگیز است، همه چیز درباره فرایند خلاقانه و کار بر روی عملی است که ما به آن علاقه زیادی داریم، هر کدام از عملیات های نوشتن کد و یا کار بر روی یک پروژه کراس استیچ معمولا نیازمند یک هدف می باشند، شما ممکن است تصمیم بگیرید که یک پروژه کراس استیچ را شروع کنید که از آن به عنوان یک هدیه استفاده کنید و یا این که تنها برای سرگرمی این پروژه را شروع کنید. این موضوع دقیقا مانند برنامه نویسی و توانایی حل مسئله می باشد، شما ممکن است که زمان خود را صرف ساختن برنامه ای مفید برای مردم کنید، یا می توانید برنامه ای را بسازید که در بهبود کارهای خودتان به شما کمک می کند و یا این که حتی می توانید برای سرگرمی این کار را انجام دهید.

اجازه دهید که کار خود را با آغاز این روند شروع کنیم، یک پروژه کراس استیچ و یا یک پروژه برنامه نویسی همواره با یک ایده اصلی شروع می شود، مغز شما شروع به کار می کند و شما متوجه می شوید که قصد دارید چه نوع وب سایتی را طراحی کنید، شما تصمیم می گیرید که چه نوع طراحی را با استفاده از کراس استیچ انجام دهید، شما ممکن است در Pinterest تحقیق کنید تا ایده اولیه برای طراحی خود را بدست بیاورید، می توانید با گیت هاب آشنا شوید و کدهای دیگران که شبیه به کد شما هستند را مشاهده کنید.

 کراس استیچ

کراس استیچ و برنامه نویسی هر دو دارای معماری هایی هستند! (بخش دوم)

بعد از انجام کارهای بالا شما باید درباره معماری پروژه خود فکر کنید، چه نوع معماری را برای استفاده در پروژه کراس استیچ و یا برنامه نویسی خود دوست دارید؟ برای نوشتن کلمه های پروژه کراس استیچ خود چه نوع فونتی را می پسندید؟ پروژه کراس استیچ و یا برنامه نویسی شما چقدر بزرگ است؟ از چه نوع ترد و رنگی استفاده خواهید کرد؟ شما با پاسخ دادن به این سوالات می توانید ایده لازم برای طراحی خود را دریافت کنید. برای طراحی یک نرم افزار شما باید درباره ویژگی هایی که قصد دارید در این نرم افزار خود پیاده سازی کنید فکر کنید، طرح شما به چه شکل است؟ آیا لازم است که یک رابط کاربری قوی برای آن طراحی شود؟ قسمت های مختلفی از کد شما چگونه کار می کنند و چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند؟ حال شما می توانید جلو بروید و pseudocode را به عنوان گام اول خود پیاده سازی کنید و کد آن را بنویسید.

در طول فرایند طراحی اگر به خود اجازه دهید که برخی اشتباهات را مرتکب شوید ممکن است مشکلاتی برای شما به وجود بیاید، به صورت کلی انعطاف پذیری قدرت خلاقیت شما را از بین خواهد برد، همه چیز را به یک دایره محدود نکنید و سعی کنید از قدرت خلاقیت خود نهایت بهره را ببرید. ممکن است شما به خودتان این اجازه را دهید که برخی از قسمت ها را برداشته و به جای دیگری اضافه کنید، شاید تصمیم بگیرید که از یک ترد رنگی جدید در کار خود استفاده کنید. تمامی این کارها برای طراحی نرم افزار نیز صورت می گیرد، در واقع همه چیزهایی که شما در ابتدا طراحی کرده اید قطعا عالی نیستند، ممکن است در حال حاضر فوق العاده باشند ولی در آینده شما می توانید کدهای بهتری را بنویسید.

 کراس استیچ


کراس استیچ و برنامه نویسی هر دو دارای معماری هایی هستند! (بخش سوم)

گام بعدی که شما برای انجام یک پروژه کراس استیچ و یا برنامه نویسی به آن نیاز دارید این است که تعیین کنید که چه ابزارهایی را نیاز دارید؟ کیفیت و رنگ شما در چه سطحی باشد و بوم شما دارای چه اندازه هایی باشد؟ از چه قالبی برای کار خود استفاده کنید؟ از چه نوع رنگی استفاده کنید و به چه میزان از آن استفاده کنید؟ آیا تمامی چیزهایی که در خانه دارید برای شما کافی است و یا شما باید ابزارهای جدیدی را تهیه کنید؟ در برنامه نویسی نیز شما باید ابتدا مطمئن شوید که کامپیوتر شما در دسترس می باشد، یک ویرایشگر متن و یا یک ide را تهیه کرده باشید، هر نرم افزاری که قصد استفاده از آن را دارید را تهیه کرده باشید، زبان برنامه نویسی مورد نظر خود را انتخاب کرده باشید، تعیین کرده باشید که از کدام پایگاه داده استفاده می کنید و در پایان نیز باید تعیین کنید که چه تکنولوژی های دیگری را نیاز دارید.

 کراس استیچ

کراس استیچ و برنامه نویسی هر دو دارای معماری هایی هستند! (بخش چهارم)

یافتن فیلم های آموزشی رایگان مانند فیلم های آموزشی که در یوتیوب قرار دارند، آموزش ها، مقالات و داکیومنتیشن ها، کتاب ها و کتاب های پژوهشی می توانند شما را در رسیدن به هدف خود کمک کنند. تسلط به اصول مختلف کار و تمرین کردن آنها برای هر کسی که قصد دارد به سطح بالایی دست پیدا کند ضروری می باشد، یاد بگیرید چگونه اطلاعات را بدست بیاورید و چگونه از آنها استفاده کنید. دقیقا مانند زمانی که می خواهید یک پروژه کراس سوییچ را شروع کنید و باید به جزئیات دقت فراوانی داشته باشید و اصول را به خوبی بیاموزید در برنامه نویسی نیز شما باید اصول اولیه جاوا اسکریپت را به خوبی فراگرفته و در گذر زمان مفاهیم را به خوبی بیاموزید، اما شما زمانی می توانید به موفقیت دست پیدا کنید که متوجه شوید از ابزارهای مختلف چگونه استفاده کنید، اگر کد شما غلط است آن را نادیده بگیرید و دوباره مشغول به برنامه نویسی شوید و این دقیقا کلید موفقیت شما است.


استفاده دوباره از منابع در پروژه کراس استیچ و برنامه نویسی (بخش اول)

مهم ترین گام برای شروع یک پروژه کراس استیچ و یا برنامه نویسی پیدا کردن منابع مورد نیاز و نحوه استفاده درست از آن ها می باشد، برای صرفه جویی در زمان و میزان تلاش خود شما می توانید از منابع موجود در اینترنت نهایت استفاده را ببرید. سعی نکنید چرخ را دوباره اختراع کنید، اگر قصد دارید طراحی کراس استیچ خود را به بهترین شکل انجام دهید از طرح های آنلاینی که امروزه در اینترنت وجود دارند استفاده کنید. از وب سایت های رایگان استفاده کنید که به شما الگوهای مناسبی را ارائه می دهند. حتی می توانید برخی از الگوهای قدیمی را نیز دوباره مورد استفاده قرار دهید.

 کراس استیچ


استفاده دوباره از منابع در پروژه کراس استیچ و برنامه نویسی (بخش دوم)

در نظر بگیرید که در پروژه کراس استیچ خود قصد طراحی یک کریستال را دارید. خرید این کریستال می تواند برای شما هزینه زیادی را داشته باشد. می توانید به راحتی از تصاویر موجود این کریستال در اینترنت استفاده کنید. در هنگام برنامه نویسی سعی کنید از کتابخانه ها و فریم ورک های موجود بیشترین استفاده را ببرید و به جای این که خود این کتابخانه ها را دوباره طراحی کنید سعی کنید به خوبی از آن ها استفاده کنید. سعی کنید در صورت امکان از کدهای قبلی خود در برنامه نویسی استفاده کنید تا به میزان زیادی در زمان صرفه جویی کرده باشید. در پروژه های خود از کدهای متن باز استفاده کنید و سعی کنید نرم افزارهایی را پیدا کنید که به شما کمک می کنند تا پروژه خود را سریع تر به سرانجام برسانید.

 کراس استیچ


کار خود را شروع کنید!

قبل از آن که فرایند خود را شروع کنید اطمینان حاصل کنید که تمامی ابزارهای مورد نیاز خود را فراهم کرده اید و این ابزارها در مقابل شما قرار دارند. به عنوان مثال در کراس استیچ بوم خود را آماده کنید، رنگ های مورد نیاز خود را انتخاب کرده و آن ها را تهیه کنید، الگویی که قصد استفاده از آن را دارید را نیز تهیه کنید و در انتها با خیالی راحت پروژه کراس استیچ خود را شروع کنید. برای برنامه نویسی نیز اطمینان حاصل کنید که لپ تاپ شما به اندازه کافی شارژ شده است، دسترسی کامل به اینترنت دارید، تمامی ابزارهایی که به آنها نیاز دارید را دانلود کرده اید و به روزرسانی های لازم را نیز انجام داده اید، تمامی داکیومنتیشن ها و فیلم های آموزشی را در اختیار دارید و در حین انجام کار لازم نیست که جست و جو کنید.

 کراس استیچ


یافتن یک نقطه ی شروع خوب

برای پروژه کراس استیچ، صفحه را تقسیم بندی می کنید و وسط آن را پیدا می کنید تا بتوانید به راحتی شروع به انجام پروژه کراس استیچ خود کنید. برای برنامه نویسی نیز شما باید بخش اصلی و ویژگی های مهم پروژه خود را پیدا کرده و راه حل خود را براساس آنها بسازید. به عنوان مثال برای ساختن یک وب سایت ابتدا قبل از آن که درباره رابط کاربری و طراحی نگرانی داشته باشید شما باید اقدام به ساخت بک اند سایت کنید.

کار خود را به صورت سیستماتیک انجام دهید و سعی نکنید که به صورت تصادفی پروژه کراس استیچ و یا برنامه نویسی خود را پیش ببرید، چرا که کار کردن به صورت تصادفی مشکلات زیادی را برای شما ایجاد می کند. برای کار خود برنامه ریزی کنید و در برنامه نویسی سعی کنید که ویژگی ها را به صورت مرتب شده جلو ببرید نه این که به صورت مداوم به ویژگی های جلوتر و یا عقب تر پرش کنید.

به صورت مرتب و بدون خستگی کار کنید، اگر اصول کار پروژه کراس استیچ و یا برنامه نویسی خود را به صورت مداوم رعایت کنید و از تکنیک های مناسبی استفاده کنید این کار باعث جلوگیری از هدر رفتن وقت و انرژی شما خواهد شد. در کراس استیچ این کار شما را از استفاده بیش از حد از مواد اولیه باز می دارد و در نتیجه صرفه اقتصادی فراوانی را برای شما دارد. در برنامه نویسی این کار باعث می شود تا شما هزینه زمانی و حافظه زیادی را برای اپلیکیشن ها و نرم افزارهای خود نداشته باشید و در نتیجه پروژه شما مرتب تر می شود و به همین ترتیب شما زمان کمتری را برای رفع اشکال پروژه خود نیاز خواهید داشت.

 کراس استیچ

همه ی اشتباهات را جدی بگیرید! (بخش اول)

یکی از بزرگترین شانس های شما در پروژه کراس استیچ و یا برنامه نویسی این است که شما دچار اشتباه و خطا شوید، رفع اشتباهات در پروژه کراس استیچ و توسعه نرم افزار باعث می شود تا شما بتوانید جست و جو کرده و ایراد کار خود را پیدا کنید و در نتیجه در این زمینه ها پیشرفت خواهید کرد. با گذشت زمان شما با مشاهده بزرگترین خطاها نیز می توانید به راحتی با کمی جست و جو این خطاها را در مدت زمانی بسیار کوتاه برطرف کنید. بدترین حالتی که برای شما در پروژه کراس استیچ وجود دارد این است که تمامی بوم خود را دور بریزید و در برنامه نویسی نیز بدترین حالت دور ریختن کل پروژه و شروع دوباره پروژه می باشد که این برای شما بسیار آموزنده خواهد بود.

 کراس استیچ


همه ی اشتباهات را جدی بگیرید! (بخش دوم)

این پایان کار شما نیست، زمانی که پروژه کراس استیچ و یا برنامه نویسی شما به درستی کار نمی کند، برای درست کردن آن نیاز دارید که اندکی زمان صرف کنید. این زمان تلف شده به هیچ وجه اهمیت ندارد چرا که شما در طول این فرایند یاد می گیرید که چگونه با مشکلاتی که در برنامه نویسی و یا پروژه کراس استیچ برای شما پیش می آید رو به رو شوید و با آنها مقابله کنید. یاد میگیرید که خطاها را به درستی بخوانید و برنامه را به شیوه های مختلف اجرا کنید تا خطای به وجود آمده را پیدا کنید. این روند هر چه بیشتر به طول بینجامد شما چیزهای بیشتری را خواهید آموخت.

 کراس استیچ

همه ی اشتباهات را جدی بگیرید! (بخش سوم)

این بسیار مهم است که شما چندین بار شکست خورده باشید، زمانی که بعد از برخورد کردن با خطاهای بسیار زیادی از پروژه کراس استیچ و یا برنامه نویسی خود ناامید می شوید و پروژه خود را به صورت کامل دور می اندازید، در واقع شما تجارب با ارزشی را بدست آورده اید که در آینده می توانید از این تجربه ها نهایت بهره را ببرید. در واقع رفع خطا چه در پروژه های کراس استیچ و چه در پروژه های توسعه یک نرم افزار باید برای شما یک کار خلاقانه و سرگرم کننده باشد نه این که شما با مشاهده خطاها از انجام پروژه ناامید شوید.

 کراس استیچ


جمع بندی پایانی

در طول این مقاله شما ممکن است متوجه شده باشید که کراس استیچ و برنامه نویسی در واقع بسیار بیشتر از آن چه که شما در ابتدا فکر می کردید با یکدیگر ارتباط دارند و این دو صنعت رابطه بسیار نزدیکی با هم دارند. اگر شما به صورت حرفه ای و یا فقط برای سرگرمی هر یک از این دو صنعت را دنبال می کنید باید بدانید که نکاتی که برای آموزش هر یک از این دو صنعت به آنها نیاز دارید در واقع همان نکاتی هستند که شما برای یادگیری صنعت دیگر به آنها نیاز دارید. شباهت بسیار زیاد این دو باعث شده است که امروزه افراد بسیار زیادی علاقه مند به یادگیری این دو صنعت باشند. توصیه ی من به شما در انتهای این مطلب این است که سعی کنید یک صنعت سنتی مانند کراس استیچ را یاد بگیرید و از آن استفاده کنید تا بتوانید صنعت های مدرنی که امروزه کاربردهای بسیار زیادی دارند را یاد بگیرید، تجربه ثابت کرده است که افرادی که به این طریق اقدام به یادگیری یک صنعت مدرن می کنند در آن صنعت بسیار موفق می شوند و در مدت زمان کوتاهی می توانند بسیار پیشرفت کنند.

 کراس استیچ