مرجع تخصصی برنامه نویسان

بزرگترین انجمن برنامه نویسان فارسی زبان

گلایه - شما چرا پیامرسانهای بومی را می کوبید؟

دوشنبه, 27 فروردین 1397 14:31

گلایه - شما چرا پیامرسانهای بومی را می کوبید؟

سلام وقت بخیر. متاسفانه در کانال تلگرام شما بارها شاهد این بوده ام که بر ضدپیامرسان های داخلی و بومی تبلیغ منفی می کنید و برای دفاع از پیامرسان تلگرام، آنها را می کوبید. یادتان باشد شما که خود در حوزه برنامه نویسی دارید فعالیت می کنید با این کار و روشتان دارید بر ضد خود و دیگر برنامه نویسان ایرانی عمل می کنید.

دوشنبه, 27 فروردین 1397 14:38

بحث کانال تلگرام برنامه نویسان از این سایت جداست دوست من

ولی در کل ما از برنامه نویس های ایرانی به شدت دفاع و حمایت میکنیم به شرطی که رقابت سالم باشه

توی همین صنعت برنامه نویسی و آموزش سایت های بسیاری وجود دارد که فعالیت میکنه به نظر شما ما برای اول شدن اون ها رو باید از کار بندازیم یا هکشون کنیم تا بتونیم اول باشیم ؟

من به شخصه دوست دارم از هردو پیام رسان استفاده کنم و الان هم دارم استفاده میکنم ولی اگر به زور کسی بخواد من رو وادار به استفاده از یکی از اینها کنه حتما واکنش نشون میدم و مقاومت میکنم

ما فقط یک پست از این پیام رسان در کانال گذاشتم اون هم امنیت پایینش بود و دیگه پستی نزاشتیم

دوشنبه, 27 فروردین 1397 14:58

ممنون از پاسخ شما.
شما تا جایی که من آگاهی دارم و مرور کردم، 4 یا 5 بار از پیام رسانهای بومی انتقاد غیر منضفانه و بدون آگاهی کردید آن هم بدون مدرک و ظاهرا بواسطه خبر های فضای مجازی.
وقتی نمونه تکنولوژی و یا کالایی و یا ... در داخل و بصورت بومی وجود داشته باشد، روا نیست از نمونه خارجی آن که قوانین ملتها را نادیده می گیرد استفاده کرد.
قابل توجه شما دوست عزیز، حمله تروریستی به مجلس ایران بوسیله تلگرام برنامه ریزی و هماهنگ شده بود. و یا فرانسه بعد از حملات تروریستی که در کشورش اتفاق افتاد، تلگرام را برای مردم محدود کرده. و یا در همین لحظات، آغاز فیلترینگ سراسری تلگرام در روسیه اجرا شده است. و یا چین تنها پیامرسان مورد استفاده آنها ویچت است و دیگر پیامرسانها فیلتر هستند و بیشتر فیلترشکن ها در چین هم پولی است و بنابر این کسی تمایلی برای استفاده از دیگر پیامرسانها ندارد. خطراتی مثل خارج شدن میلیاردها دلار ارز از کشور و به خطر افتادن پول و دادوستد ملی و بوجود آمدن سیستم های هرمی در تلگرام بماند.
متاسفانه شما و امثال شما با سیاست زدگی ، فضا را متشنج می کنید. شما که در حال حاظر در کشور خودتان مشغول زندگی و فعالیت تجاری و کسب و کار هستید باید برای منافع ملی کشورتان هم تلاش و فعالیت کنید. و تابع قوانین آن باشید در غیر اینصورت همه قوانین را باید اعمال زور بخوانیم نه قانون. بله رقابت سالم خوب است، اما کوبیدن پیامرسان های بومی و دامن زدن به شایعات مربوط به آنها برای نجات تلگرام در ایران اصلا عادلانه نیست و کاملا سیاسی بازیست.

دوشنبه, 27 فروردین 1397 15:13

کاملا حق با شماست .

این به بعد در انتشار مطالب و فرهنگ سازی بیشتر دقت خواهیم کرد .

با تشکر از وقتی که گذاشتید و انتقاد های سازنده شما .

دوشنبه, 27 فروردین 1397 15:43

سلام بر دوستان عزیز
این ذات ما ایرانی هاست! یا سیاه سیاه! یا سفید سفید!  در صورتی که دنیای امروزی دنیایی خاکستری است. حکایت، حکایت فیلم های اصغرفرهادی است  که تهش را باز می گذاریم فارغ از اینکه حق با کی بوده؟!

دور از جان جناب مدائنی که فردی بسیار شریف و مهربان و انساندوست است و برای اعتلای فرهنگ و آموزش کشور تلاش می نمایند متاسفانه در ایام فروردین شاهد بودیم که مدیران کانال های پر بازدید تلگرام در اقدامی هماهنگ شروع به انتشار مطالبی بر ضد پیام رسان های داخلی بودند چون می دانستند در پیام رسان های داخلی نمی توانند مثل گذشته انحصار طلبی کنند.

ای کاش به جای نقد غیرمنصفانه ی یکطرفه بر ضد پیام رسان های داخلی، سعی در اشاره به ضعف های آن و ارائه راه حل های موثرتری می کردیم تا شاید ما هم 2 الی 3 سال دیگر یه پیام رسان استاندارد بین المللی قابل رقابت در سطح اول دنیا می بودیم

منصف باشیم و انصاف را ترویج دهیم

دوشنبه, 27 فروردین 1397 16:10

به امید خداوند همه از پیام رسان های داخلی حمایت میکنیم

ارسال پاسخ برای این تاپیک

ارسال پاسخ مخصوص اعضا سایت می باشد ! میتوانید با حساب کاربری خود وارد سایت شده یا ثبت نام کنید