مرجع تخصصی برنامه نویسان

بزرگترین انجمن برنامه نویسان فارسی زبان

قرارداد های مالکیت وب سایت

شنبه, 11 اسفند 1397 18:00

قرارداد های مالکیت وب سایت

سلام

یه سوال:

- فرض کنیم یه وب سایت رو می خواهیم قرارداد ببندیم. اطلاعاتی که توسط (مشتری) وارد جداول بانک اطلاعاتی میشه؛ مالکش مشتری هست؟ 

- اگر مشتری سرویس وب سایت دیگری رو خریداری کنه از شرکت دیگری؛ اطلاعات رو چطور بایستی تحویل بگیره؟

یکشنبه, 12 اسفند 1397 07:24

بله مالک اون اطلاعات مشتری هست 

هر شرکت شرایط خودش رو داره 

یکشنبه, 12 اسفند 1397 08:34

سلام

در جواب سوال اول:

طبق ماده  740 و 741 قانون مجازات اسلامی و همچنین ماده 548 قانون مسئولیت مدنی، مالکیت داده در ید تولیدکننده ی داده یا ذینفع داده است. لذا وقتی مشتری شما داده ای را در وب سایتی که شما نوشته اید تولید می کند، مالکیت کدهای اون وب سایت طبق شروط مندرج در قرارداد در مالکیت شما یا خود مشتری است اما داده های تولید شده الزاما در مالکیت مشتری می باشد مگر اینکه شما در آن داده ها ذینفع باشید. تشخیص ذینفع بودن نیز بر عهده دادگاه صالحه و با ارجاع به کارشناس رسمی دادگستری است.

در جواب سوال دوم:

شما می توانید یک بکاپ ساده از دیتابیس در اختیار خود مشتری قرار دهید و این وظیفه ی خود مشتری است که اطلاعاتش را به یک شرکت دیگر منتقل کند.

یکشنبه, 12 اسفند 1397 15:40

ممنونم.

پس به طور کلی میشه بکاپ اکسل داده هارو در اختیار مشتری بگذارم.

فقط داده های خام رو درسته؟ بدون ریلیشن های ارتباطی بین هر Table؟

مرسی

دوشنبه, 13 اسفند 1397 08:54

سلام

قشنگ از متن سوال مشخص بود که اصلا نیت قلبی خوشایندی مبنی بر مهاجرت مشتری به شرکت دیگری ندارید!!!! خخخخخخخخخخخخخ

قشنگ تابلوست که می خواهید زجرکشش کنید!

بله شما می تونید فقط داده ها را در هر قالبی به مشتری بدهید مگر اینکه در شرایط قرارداد ذکر شده باشه!

ولی لطفا و خواهشا جامعه ی برنامه نویسان را انسان هایی مهربانتر معرفی کنیم!

دوشنبه, 13 اسفند 1397 15:01

نه بابا اینطوریا نیست. وقتی مشتری هر درخواستی داره انجام میشه و با هزینه مناسب. چه نیازی هست.

یه مرحله ای هست به نام فروش امتیاز. 

خب به هر صورت لازمه که با شرایطی اون مراحل پوشش داده بشه.

وگرنه یا این مردمی که وقتی تاکسی هست(میرن شخصی سوار میشن)؛؛؛ هیچ جوره نمیشه برنامه ریزی کرد. (دیدگاهی روی شخصی یا شرکتی بودنش در باب این جمله نیست)

ارسال پاسخ برای این تاپیک

ارسال پاسخ مخصوص اعضا سایت می باشد ! میتوانید با حساب کاربری خود وارد سایت شده یا ثبت نام کنید