مرجع تخصصی برنامه نویسان

بزرگترین انجمن برنامه نویسان فارسی زبان

ایجاد سیستم بایومیتریک

ﺳﻪ شنبه, 19 شهریور 1398 15:54

ایجاد سیستم بایومیتریک

سلام 

من دارم روی یک سیستم بایومیتریک که باید همرای asp.net cor MVC کار شود کار میکنم این سیستم در اداره تطبیق میشود که دارای 34 شعبه است و در هر شعبه حدود 200 کارمند موجود است این سیستم باید هر روز حاضری  هر این 200 نفر را از هر شعبه (که در مجموع 6800 نفر ) گرفته و به مرکز روان کند. به نظر شما اثر انگشت برای این سیستم مناسب است یا خیر؟ به چند سرور برای پروسیس این دیتا ضروت خواهد شود؟ چگونه تمام معلومات را به مرکز انتقال دهم؟

چهارشنبه, 20 شهریور 1398 08:17

سلام ما بر جناب خان محمد عزیز

برای ابزار احراز هویت خود، می توانی هم از سنسور اثر انگشت استفاده نمایی هم از سنسور عنبیه چشم!

اثر انگشت امکان تقلب هم دارد اما عنبیه هنوز تقلب هایش عمومی نشده است

یک مشکل اینجا خود را مطرح می نماید و آن این است که شما نمی توانی از شعبه تا مرکز اثر انگشت را پاس بدهی. این باعث اشغال زیاد پهنای باند می شود.

بهترین کار این است که شما در مرکز برای هر کارمند یک ID اختصاص بدهی و در هر شعبه آن ID  را به یک اثر انگشت وصل کنی. وقتی که کارمند اثر انگشت خود را هر صبح زد آنوقت آن ID  را برای مرکز بفرستی.

در ضمن سیستمت را هم آنلاین طراحی نکن. یعنی قرار نیست به ازای ثبت ورود و خروج هر کارمند یک بار به مرکز وصل شود.

شما اجازه بده تمامی کارمندها ورود و خروج خود را بطور کامل ثبت کنند بعد در پایان هر روز، یک لحظه از شعبه به مرکز وصل شو و تمامی اطلاعات هر 200 نفر شعبه را بصورت JSON  به مرکز بفرست.

اگر این نکات را رعایت کنی فقط به یک سرور پروسیس ضرورت خواهی داشت.

راستی یک سوال!! چند پیسه برای چنین پروژه ای طلب نموده ای؟!

چهارشنبه, 20 شهریور 1398 14:06

تشکر آقای قاسمی 

این یک سیستم پیش نهادی است که تا هنوز در مرحله قرداد نرسیده ما کوشش میکنیم تا یک پیش نهاد عالی را بدهیم تا بتوانیم سیستم را بیگریم  به نظر شما این سیستم در چی مدت توسط 4 پروگرامر  تکمیل خواهد شود  

چهارشنبه, 20 شهریور 1398 14:08

آیایک سرور  میتواند از 34 مرکز دیتا را پروسیس کند 

چهارشنبه, 20 شهریور 1398 14:11

آیایک سرور  میتواند از 34 مرکز دیتا را پروسیس کند 

چهارشنبه, 20 شهریور 1398 15:53

سلام

ان شالله که با توجه به توانمندی ها و سعی و کوشش شما دوستان، این پراجکت به شما داده شود تا بتوانید قابلیت ها و دانش خودتان را ظهور دهید.

اما در مورد سوال شما:

1- اصلا باید و باید یک سرور برایا ین کار در نظر بگیرید. وگرنه یکپارچگی پراجکت خود را از دست می دهید و این خیلی بد است. اما توصیه می کنم که مفاهیم HA  را در مطالعه بفرمایید. یک سرور کمکی در نظر بگیرید که وقتی سرور اصلی از کار افتاد سرور کمکی وارد مدار گردد.

2- در مورد مدت زمان اجرا هم کاملا بستگی به دانش تیم شما دارد. به نظر من برای این پراجکت، یک پروگرامر برای مدت 45 روز کافیست!

چهارشنبه, 20 شهریور 1398 23:30

تشکر از نظرات نیگ تان 

ارسال پاسخ برای این تاپیک