مرجع تخصصی برنامه نویسان

بزرگترین انجمن برنامه نویسان فارسی زبان

واریز درآمد به حساب کاربران به صورت دسته جمعی

شنبه, 18 آبان 1398 11:30

واریز درآمد به حساب کاربران به صورت دسته جمعی

سلام دوستان عرض خسته نباشید 

با asp .net 2010 و sql server 2008 کار می کنم .

قسمتی در سایت دارم که هر ماه مثالا یکم هر ماه باید درآمد کاربران را واریز کنم مثلا 100 کاربر که هر کدام درآمد متفاوتی دارد .

این قسمت دقیقا مثل سود بانکی هست که یکم هر ماه واریز می شود و برای هر کاربر مبلغش متفاوت هست .

پروزه منم دقیقا شبیه به این است .

می تونم دستی این کار را انجام دهم یعنی برای هر کاربر واریز کنم اما می خواهم که گروهی باشه .

لطفا راهنمایی کنید جستجو کردم مطلب مفیدی پیدا نکردم .

با تشکر از مدیریت گرانقدر و دوستان گرامی 

شنبه, 18 آبان 1398 20:34

دوستان فقط فرآیند و نحوه کار رو توضیح بدید کافی هست نیاز به کد نویسی ندارم 

در واقع روند رو توضیح بدبد .

با تشکر ودرود فراوان

یکشنبه, 19 آبان 1398 08:10

سلام خدا و ما بر شما دوستان

شما برای واریز به حساب بانکی افزاد الزاما نیاز به یک سرویس پرداخت از یکی از بانک های کشوری دارید.

بانک ملت، بانک صنعت و معدن، بانک ملی و بانک سامان تنها بانک هایی هستند که سرویس پرداخت گروهی را در اختیار قرار می دهند اما نکته ای که باید دقت کنید اینه که برای دریافت سرویس پرداخت گروهی حتما باید نماد اعتماد داشته باشید وگرنه تحت هیچ شرایطی حتی با استفاده از بند پ نمی توانید این سرویس را دریافت کنید.

راه دوم اگر نماد اعتماد نتوانید بگیرید اینه که در بانک ملت یا بانک سامان حساب با گردش مالی زیاد باز کنید. دقیقا کف گردش بانک سامان را نمی دانم اما گردش بانک ملت قریب به 5 میلیارد تومان پسماند حساب است.  با حساب گردش بالا می توانید این سرویس گروهی را هم دریافت کنید.

اما راه سومی هم پیشنهاد می کنم که یه جوری کلک است. شما از درگاه زرین پال استفاده کنید. زرین پال خودش پول را بین شرکا تقسیم می کند. منتها خودش هم یه کارمزدی بر می دارد. اگر این کارمزد برایتان مهم نیست این گزینه ی خوبی می تواند باشد.

اما راه چهارم که اکثر قریب به اتفاق شرکت ها از آن استفاده می کنند این است که شما در یکی از بانک های کشور که در اینترنت بانک خودشون پرداخت گروهی را ساپورت می کنند حساب باز کنید و اینترنت بانک دریافت کنید.

این بانک ها هم تعدادشون زیاده. شما هر ماه در نرم افزار خودتون یه فایل اکسل درست کنید و این فایل اکسل را از طریق پرداخت گروهی اینترنت بانک آپلود کنید و دستور پرداخت صادر کنید. بهترین و ساده ترین راه عملیاتی است. راه های قبلی کلی دوندگی داره و تقریبا دریافت سرویس به این راحتی ها هم نیست. 

یکشنبه, 19 آبان 1398 11:17

تشکر بابت پاسخ مفیدتون 

ولی من در asp.net مشکل دارم یعنی چه کدی بنویسم یا در کجا بنویسیم مثلا پیج لود یا در رویداد یک دکمه بنویسم که سود هر کاربر را محاسبه کند و یکم هر ماه واریز کند به حساب بانکی بلکه به حساب کاربری ی قسمت به عنوان موجودی تعریف کردیم در واقع این درآمد به اکانت کاربر اضافه شود .

مثلا ی حلقه بنویسیم که تعداد کاربران را بگیرد و به ازای هر کاربر فرآیند محاسبه درآمد را  انجام دهد و سپس مبلغ رو به اکانت کاربریش اضافه کند . 

ولی این عملیات می خوام ماهی یکبار محاسبه شود . 

با تشکر

دوشنبه, 20 آبان 1398 08:17

سلام

آقا مصطفی تکلیف مارو معلوم کن! اولش میگی کدنویسی نیاز نداری فقط فرآیند بگید ما هم فرآیند گفتیم!! بعد سوال کدی می پرسی!!! 

شوخی کردم!

آقا شما می توانی هم یه Job  در SQL Server  بنویسی که سر یک تارخ معین اجرا بشه که من توصیه نمی کنم

هم می تونی با فریم ورک Quartz کارهایی تعریف کنی که سر یک ساعت و تاریخ مشخص انجام بشه. Quartz  داخل سی شارپ به خوبی جواب میده فقط اینو بدون که برای هاست کردن روی سرور اید تنظیمات IIS  را به دقت اوکی کنی

راه سوم هم اینه که یه دکمه بذاری در نرم افزارت که با فشردن اون دکمه این عملیات انجام بشه. بعد روی گوشی موبایلت یه آلارم بذاری ماهی یه بار این آلارم بزنه شما بدو بدو بری تو نرم افزار کلیک کنی!

من خودم راه سوم را می پسندم!

ارسال پاسخ برای این تاپیک