مرجع تخصصی برنامه نویسان

انجمن تخصصی برنامه نویسان فارسی زبان

کاربر سایت

meysam71

عضویت از 1398/10/10

نحوه کاهش اسپم اسکور سایت

  • سه شنبه 8 بهمن 1398
  • 13:13
تشکر میکنم

لینک‌ها اثرات سودمند بسیاری بر وبسایت و سئو دارند، اما باید مراقب باشید از لینک های اسپم اجتناب کنید. اگر تعدااد لینک های اسپم کم باشد معمولاً شناسایی نمی‌شوند و جای نگرانی ندارند، اما اگر تعدادشان خیلی زیاد شود، مشکلاتی از جمله جریمه‌شدن از طرف موتورهای جستجو را خواهید داشت. تقریباً به این دلیل است که بسیاری از صاحبان مشاغل می‌پرسند «اسپم اسکور چیست؟».

برای درک پاسخ این سؤال باید بدانید چگونه تعداد اسپم‌هایی که به وبسایت شما لینک می‌شوند را پیگیری کنید. یکی از روش‌های انجام این کار امتیاز اسپم نام دارد. این ابزار محصول شرکتی نرم‌افزاری با نام موز است و می‌تواند سطح امتیازات شما را تعیین کند. روش کار امتیاز اسپم شناسایی دامنه‌های فرعی است که پرچم قرمزهشدار دریافت کرده‌اند. تمام پرچم‌های اسپمی که پیدا می‌شوند به دامنه فرعی اضافه می‌شوند و امتیاز می‌گیرند. محدوده اسکرو (screw) بین 0 تا 17 است، پس اگر تعداد لینک‌های اسپمتان بیشتر از این باشند می‌دانید که باید وضعیت را اصلاح کنید و برای پیشرفت سئو خود اقدام کنید.

کاهش اسپم اسکور

بهترین راه برای کاهش اسپم اسکور استفاده صرف از لینک‌های با کیفیت بالاست. اگر بک لینک های سایت شما بی‌کیفیت باشند به عنوان لینک‌های اسپم تگ می‌شوند. مطمئن شوید لینک‌هایی که به کار می‌برید از دامنه‌های مختلف هستند. اگر لینک‌هایی که به کار می‌برید آدرس سرور مشابه داشته باشند، به صورت خودکار به عنوان لینک بی‌کیفیت شناخته می‌شوند. تعداد لینک‌هایی که روزانه به کار می‌برید هم اهمیت دارد. از پست‌کردن لینک‌های بسیار در مدت کوتاه بپرهیزید. باید بازه‌هایی تعریف کنید که لینک‌دهی منظم بدون شلوغ‌شدن وبسایت را میسر سازند.

تعداد لینک‌هایتان خیلی کم هم نباید باشد، به ویژه اگر سایت شما سایت بزرگ به حساب می‌آید. اگر مدتی از فعالیت وبسایت شما گذشته و منظم پست وبلاگی گذاشته‌اید وبسایت شما بزرگ به حساب می‌آید. اگر این وبسایت لینک‌های خارجی معدودی داشته باشد اسپم به حساب می‌آید. الگوریتم امتیاز اسپم فرض می‌کند که محتوای سایت خیلی بی‌کیفیت است، و در نتیجه هیچ سایت دیگری لینکش را قبول نمی‌کند. مطمئن شوید تنها محتوای با کیفیت بالا پست می‌کنید، و حتماً از وبسایت‌های دیگر مرتبط با موضوع بخواهید به شما لینک کنند. گاه استفاده از لینک‌های پشتیبان با کیفیت بالا کافی نیست. باید مراقب باشید لینک‌های مارک‌دار خیلی زیادی نداشته باشید. از داشتن لینک‌های بسیار زیاد حاوی نام وبسایت خودداری کنید. همچنین باید مطمئن شوید که متن شما از HTML روی وبسایت سنگین‌تر و بیشتر است.

صفحات وبسایت لینک‌ها می‌توانند به کاهش امتیاز اسپم کمک کنند. مطمئن شوید که تمام صفحات دارای اطلاعات مهمی چون اطلاعات تماس هستند. نداشتن این اطلاعات نشان می‌دهد که وبسایت مالکیت معتبری ندارد و در نتیجه تقلبی است. نام دامنه‌ای که در وبسایت به کار رفته باید واقعی به نظر برسد. نباید به نام دامنه وبسایت ارائه‌دهنده لینک عدد اضافه کنید، چرا که الگوریتم‌های موجود در ابزار اسپم می‌توانند آنها را شناسایی کنند و به سایت برچسب غیرموثق بزنند. این باعث برچسب‌زنی خودکار به عنوان لینک اسپم می‌شود. به طول دامنه هم توجه کنید. اگر خیلی بلند باشد اسپم به حساب خواهد آمد.

کاهش اسپم اسکور

بهترین راه حل

حفظ امتیاز اسپم پایین نیاز به تلاش بسیاری دارد که ممکن است توجهتان را از دیگر جوانب مهم شغلی‌تان بگیرد. در نتیجه، بهترین راه حل استخدام شرکت کاردانی است که ظرفیت و توانایی ارائه این خدمات را داشته باشد آنها تجربه و تخصص مورد نیاز برای گرفتن رتبه‌بندی سئوی وبسایت شما را دارا هستند. آنها به شما لینک‌های پشتیبانی با نام دامنه‌های مختلف و محتوای با کیفیتی ارائه می‌دهند که با موضوع شما در ارتباط است. کارکردن با شرکت های بزرگ از جمله وب وان متضمن دریافت بهترین خدمات و محصولاتی است که شما را در لیست بهترین وبسایت‌ها قرار می‌دهند.

نتیجه‌گیری

زیاد شدن موارد اسپم از مواردی است که شما را از رسیدن به رتبه عالی باز می‌دارد. اگر این را با تکنیک‌های دیگر ترکیب کنید، خواهید توانست رتبه بالاتری بگیرید و فروش بیشتری داشته باشید. شرکت متعهدی که شما را در رسیدن به این دو یاری می‌دهد بهترین شرکت برای همکاری است. می‌توانید مطمئن باشید که شما را در مسیر درست نگه می‌دارند و هر چه در توان دارند برای شکست‌نخوردن شما انجام می‌دهند.

پاسخ های این پرسش

تعداد پاسخ ها : 0 پاسخ
در حال حاضر هیچ پاسخی ارسال نشده است
کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند

هیچ کاربری تا کنون از این پست تشکر نکرده است

ارسال پاسخ برای این پرسش

برای درج پاسخ باید وارد سایت شوید

اگر نیاز به یک مشاور در زمینه طراحی سایت ، برنامه نویسی و بازاریابی الکترونیکی دارید

با ما تماس بگیرید تا در این مسیر همراهتان باشیم :)