مرجع تخصصی برنامه نویسان

بزرگترین انجمن برنامه نویسان فارسی زبان

انتخاب بین وب بیس با ویندوز فرم

دوشنبه, 10 اسفند 1394 19:26

انتخاب بین وب بیس با ویندوز فرم

سلام 

من سالهای ساله با دلفی برنامه نوسی میکنم و چند ماهی هست شروع به یاد گیری دات نت کردم.

برنامه ای دارم که سالهای ساله در حال استفاده است و تصمیم دارم اون رو مجدد باز نویسی کنم و مهمترین دلیل برای اینکار یادگیری #C هستش.

حدود 2 ماه پیش شروع به نوشتن برنامه کردم با MVC وEF و تا حدودی پیش رفتم اما با توجه به نیاز های خاص و مهم برنامه که قابل صرف نظر کردن نیست الان تردید دارم که این روش رو ادامه بدم یا به سراغ #C ویندوز فرم برم.

برنامه من نیاز داره کاربر بتونه از طریق combobox و وارد کردن کد به جستجو بین حدود 5000 رکورد بپردازه ، نیاز داره از کلیدهای میانبر استفاده کنه ، نیاز داره از اینتر به جای تب استفاده کنه و ...  به  عبارت دیگه کاربر نیاز به سریعترین روش و کمترین استفاده از کیبورد برای ثبت اطلاعات داره ،  البته من تمام این کارها رو از بعد از کلی جستجو توی نت انجام دادم و برنامه بیشتر شبیه برنامه های ویندوز فرم شده و احساس می کنم نوع کار من اصلا با ماهیت وب سازگار نیست.

ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید که برای این برنامه وب رو ادامه بدم یا برم سراغ ویندوز فرم و اگر ویندوز فرم رو پیشنهاد می کنید آیا از WPF و EF استفاده کنم یا ویندوز فرم معمولی و دستورات sql؟؟

ﺳﻪ شنبه, 11 اسفند 1394 08:02

شما باید نیاز خودتون رو بسنجید . یعنی آیا این پروژه نیاز داره روی WebServer باشه و از راه دور نیز در دسترس باشه یا خیر ؟

اگر نیاز هست که باید به همین روش پیش برید و اگر نه میتونید از برنامه نویسی ویندوز استفاده کنید که به شما WPF و EF را توصیه میکنم

کسانی که از این پست تشکر کرده اند : alenlion2,
ﺳﻪ شنبه, 11 اسفند 1394 11:51

متشکر بابت جواب ، نه برنامه در حال حاضر ضرورتی برای اجرا روی WebServer نداره.

ﺳﻪ شنبه, 11 اسفند 1394 11:52

پس نیازی نیست WebApp ایجاد کنید میتونید از WPF استفاده کنید

ارسال پاسخ برای این تاپیک

ارسال پاسخ مخصوص اعضا سایت می باشد ! میتوانید با حساب کاربری خود وارد سایت شده یا ثبت نام کنید