مرجع تخصصی برنامه نویسان

بزرگترین انجمن برنامه نویسان فارسی زبان

۶ نکته برای آموزش هر زبان برنامه نویسی از جمله آندروید

چهارشنبه, 22 دی 1395 18:29

۶ نکته برای آموزش هر زبان برنامه نویسی از جمله آندروید

۱- مفاهیم پایه را به دقت یادبگیرید و موشکافانه بررسی کنید. اگر تازه کار هستید خیلی بدیهی است که اول کار به شما فشار زیادی وارد میشود و احساس گنگی و گیجی بکنید 🙂 پس عقب نشینی نکنید  و با جدیت کار را دنبال کنید.

۲- بلافاصله کدها را خودتان بنویسید و تمرین کنید. کتاب برنامه نویسی، کتاب تارخ نیست! که فقط روخوانی و حفظ آن کافی باشد. حتماً جلوی کامپیوتر/ لپتاپ کتاب را مطالعه کنید و هر مثال یا تمرین را خودتان نیز تست کنید. سعی کنید از ()System.out.print زیاد استفاده کنید تا خروجی کار را ببینید.

مرجع تخفیف، تخفیفان

۳- طرح کلی برنامه ای که میخواهید بنویسید را قبل از شروع به نوشتن آن آماده کنید. برای حل مشکل ابتدا باید الگوریتم کار را معین کنید. این کار باعث میشود تا یک مشکل بزرگ به چندین مشکل کوچک شکسته شود. پر واضح است که حل مشکل کوچک ساده تر خواهد بود. بنابراین با انجام اینکار میتوانید مرحله به مرحله برنامه را بنویسید و با دستور فوق خروجی را مشاهده کنید تا از صحت برنامه ای که تا آن لحظه نوشته اید، مطمئن شوید.

۴- سعی کنید یک بار هم کدها را بر روی کاغذ بنویسید. اگر میخواهید در جاوا استاد شوید این راه بهترین راه حل است. این روش به شما کمک میکند تا یک کامپایلر تمام عیار شوید 🙂 البته این را هم  بگویم که در ابتدا خیلی سخت است ولی درآینده نتیجه آنرا خواهید دید (خیلی از شرکت ها در مصاحبه شغلی برای استخدام برنامه نویس، برای تست گرفتن از این روش استفاده می کنند یعنی سناریویی میدهند و برنامه را بر روی کاغذ میخواهند).

گلدتگ، نت برگ

۵- هرچه میتوانید منابع برنامه نویسی موردنظرتان (در اینجا جاوا) را بیشتر و بیشتر مطالعه کنید. حتی در گوگل پلاس هم گروه های زیادی هستند که میتوانید به آنها بپیوندید تا از خبرهای جدید و البته مشکلات دیگر برنامه نویس ها آگاه شوید.

۶- نهایتاً اینکه، stackoverflow.com، بر هر درد بی درمان دواست 🙂 هر سئوالی که برایتان پیش آمد را در این سایت جستجو کنید (یا بپرسید)، ظرف چند دقیقه راهنمایی لازم را دریافت  خواهید کرد.

ارسال پاسخ برای این تاپیک

ارسال پاسخ مخصوص اعضا سایت می باشد ! میتوانید با حساب کاربری خود وارد سایت شده یا ثبت نام کنید