مرجع تخصصی برنامه نویسان

بزرگترین انجمن برنامه نویسان فارسی زبان

گرفتن اطلاعات از یک جدول با 3 روش مختلف

یکشنبه, 12 آذر 1396 21:16

گرفتن اطلاعات از یک جدول با 3 روش مختلف

سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان بزرگوار و محترم

من یک جدول دارم مثلا به اسم posts پست ها که پست های کاربران در این جدول هست حالا من میخوام با سه روش مختلف و سه فایل php اطلاعاتی رو از این جدول بگیرم مثلا ما سه بخش داریم به اسم پست های من و دوستان - بهترین پست ها و تازه ها که هر کدوم از این بخش ها یک فایل php دارن که اطلاعات مربوط به خودشون رو از این جدول میگیرن و به کاربر نشون میدن گرفتن اطلاعات پست های تازه از این جدول که مشکلی نیست و پست های تازه رو میگیریم و نشون کاربر میدیم تا اینجا که مشکلی نیست مشکل سر گرفتن پست های من و دوستان و بهترین پست ها هستش که واقعا نمیدونم چطوری این اطلاعات از اون جدول بگیرم خیلی راه ها رو رفتم مثلا بیام برای هر کدوم یه جدول خاص خودش رو بسازم و خیلی راه های دیگه گفتم اینجا مطرح کنم شاید شما دوستان برنامه نویس راه حل بهتر و بهینه تری برای گرفتن اینگونه اطلاعات از یه جدول مشترک داشته باشید.

پیشاپیش ممنون از دوستانی که لطف میکنن جواب میدن با این موضوع خیلی وقته درگیرم و خواب رو از چشام گرفته

بازم ممنون

دوشنبه, 13 آذر 1396 13:26

سلام

برای گرفتن «پستهای من» که باید ببینید کدوم کاربر الان آنلاین هست و id مربوط به اون در جدول جستجو کنید و همه پست هاش رو برگردونید. این یعنی اینکه یه جدول کاربران هم لازم دارید.

برای گرفتن پست های دوستان من، باید یه جدول دیگه داشته باشید که کاربران، دوستان خودشون رو توش مشخص کنن و بعد شما با همون id کاربر که دارید، اول دوستان این فرد رو پیدا میکنید و بعد پستهای اون ها رو. البته با یک کوئری و یک join ساده بین جدول پست ها و جدول دوستان هم میشه این کار رو انجام داد.

اما برای بهترین پست ها، باید سیستم امتیاز دهی به پست ها رو داشته باشید که بر اساس اون بالاترین امتیازهای پست ها رو پیدا کنید.

دوشنبه, 13 آذر 1396 14:09

سلام

خیلی ممنون

پس میشه نتیجه گرفت که باید جدول های دیگری هم داشته باشیم و با یه جدول نمیشه کار رو پیش برد.

بازم ممنون

ﺳﻪ شنبه, 14 آذر 1396 14:35
سلام بله دقیقا همینطور هست و به تعدادی جدول دیگه بر اساس کارهایی که میخواهید نیاز هست. خودتون رو به تعداد جدول محدود نکنید. توصیه میکنم در مورد نرمال سازی دیتابیس هم مطالعه داشته باشید.
ﺳﻪ شنبه, 14 آذر 1396 17:06

سلام

خیلی ممنون از راهنمایی دوست عزیز

چشم حتما مطالعه خواهم کرد

بازم ممنون

ارسال پاسخ برای این تاپیک

ارسال پاسخ مخصوص اعضا سایت می باشد ! میتوانید با حساب کاربری خود وارد سایت شده یا ثبت نام کنید