مرجع تخصصی برنامه نویسان

بزرگترین انجمن برنامه نویسان فارسی زبان

چند سوال اساسی پیش از اینکه یادگیری اندروید رو شروع کنم

ﺳﻪ شنبه, 23 مرداد 1397 22:05

چند سوال اساسی پیش از اینکه یادگیری اندروید رو شروع کنم

سلام 
در ابتدا عرض کنم که من دقایقی پیش در این سایت عضو شدم و یه نگاه کلی انداختم و به نظرم رسید که جای درستی دارم سوالم رو مطرح می کنم ، درصورتی که چنین نبود عذر خواهی می کنم و ممنون می شم که مدیران محترم مطلب رو به محیط مناسب منتقل کنند و برای من آدرس جدید رو ارسال کنند.
من تا به حال هیچ تجربه و اطلاعاتی در مورد برنامه نویسی برای اندروید ندارم و قصد دارم شروع به یادگیری کنم اما قبل از اون برای پیش گیری از اشتباه و اتلاف وقت قصد دارم بطور کامل هدفم ، پتانسیل هام و خواسته هام رو مطرح کنم که دوستان لطف کنند و بهترین راهنمایی رو بهم بدن.

هدف: 
هدف من نگارش برنامه ای برای اندروید  در رابطه با تخصص خودم و اقدام به فروش اون هست که بعد از اون هم برنامه های دیگری بنویسم که البته این اولی قاعدتا خیلی ساده تر از سایرین باید باشه .
البته این رو عرض کنم که با اینکه کلا رشته ی تحصیلی و کاریم چیز دیگری بوده اما همیشه به شدت دوست داشتم وارد دنیای برنامه نویسی بشم  و به غیر از نگاه مالی عشق خیلی زیادی به این کار دارم.

کار این برنامه به اینصورت هستش که یک برنامه ی آموزشی هست.
یوزر برنامه رو که باز می کنه از لول یک الی مثلا 20 رو در منو می بینه که می تونه بسته به سطح تواناییش هر کدوم رو انتخاب کنه و واردش بشه . اما در عین حال این لول ها بصورت پله پله هستند که در حالت عادی پس از گذروندن هرکدام ، بسته به پاسخ هایی که کاربر داده برنامه پیش نهاد می ده که اون سطح بهتره تکرار شه(پاسخ ها ضعیف بوده) ، بد نیست که تکرار شه (در صورتی که نمره قبولی گرفته ولی خیلی خوب نبوده) و یا به لول بالا تر بره (پاسخ ها خوب بوده)
و اما در هر کدام ار این لول ها 2 قسمت وجود داره :
در قسمت اول آموزش مربوط به همون سطح نمایش داده می شه که ممکنه صوتی ، ویدئو و یا متنی باشه (هنوز تصمیم نگرفتم)
در قسمت بعد فایل های صوتی ای پخش می شه و یه سری گزینه بصورت باتن در اختیار کار بر قرار می گیره که با توجه به صدایی که می شنوه یکی رو به عنوان جواب صحیح فشار بده 
و بعد امتیازها جمع می شه و اون قضیه ی تکرار مرحله  یا ورود به مرحله ی جدید رو داریم.از برنامه نویسی چی می دونم :

من با هیچ کدام از زبانهای رایج برنامه نویسی کار نکردم اما 2 مورد رو باید عرض کنم 
اول اینکه 3-4 سال پیش یک دور سی شارپ تحت کنسول رو مرور کردم و تا هر قسمت رو درک نکردم به مرحله ی بعد نرفتم اما هیچ تمرینی انجام ندادم و الان فکر نمی کنم چیز خاصی ازش یادم باشه .
دوم اینکه به زبانی مسلط هستم که اصلا رایج نیست به نام MQL .با این زبان می شه برنامه هایی نوشت برای معاملات اتوماتیک در فارکس استفاده می شن و لازمه ذکر کنم این برنامه ها بطور مستقل اصلا نه اینستال می شن و نه کار می کنند بلکه فقط تحت یک برنامه ی اصلی دیگر که مربوط به معاملات فارکس و بعضا بورس هست کار می کنند  و دارای حجم پایینی هستند و معمولا بین 200 - 300 خط الی 1000 خط بیشتر کد نویسی لازم ندارند.
بطوری که من شنیدم زیر مجموعه ی C+ یا C++ هست ، شی گرایی داره در این حد که تابع می نویسیم و فراخوانی می کنیم و از کتابخانه های مخصوصش استفاده می کنیم . کلاس و ساختار هم داره.که معمولا نیازی نداریم.


if...else...esle if....for....while....switch  اینگونه چیزها رو داریم 
متغیرهامون هم از نوع اینتجر ولانگ و شورت و زیرمجموعه هاش (که ما از اینها فقط خود اینتجر رو لازم داریم) و سایر متغیرها مثل دابل ، بولین ، کالر، دیت تایم و void رو داریم .سوال های من :

یک - آیا برای برنامه ای که من به عنوان هدف اول عرض کردم باید لزوما برای برای یادگیری برنامه نویسی اقدام کرد یا قالب های آماده ای برای این قبیل برنامه وجود داره ؟
چرا اینو می پرسم ! چون مثلا در طراحی وبسایت می دونیم که امروزه می شه بدونه برنامه نویسی هم اینکار رو انجام داد. بنابراین می خوام بدونم که اگر چنین امکانی برای هدفی که من دارم هم قابل انجام هست فعلا برای صرفه جویی در وقت از این روش استفاده کنم .

دو - برای من با تجربیات نیمه مربوطی که عرض کردم ممنون می شم که مسیر آموزش به صورت مطالعه شخصی رو کمی تصویر کنید که بفهمم کجای کار هستم و چه باید بکنم ؟

سه - دقیقا باید به سراغ یاد گیری چه زبانی برم که زمان از دست ندم ؟
چون در آستانه ی 40 سالگی قرار دارم و مسئولیت زندگی زیاده و باید فقط راه درست رو برم حتی اگر اینکه مقداری سخت تر باشه .

پی نوشت :

از دوستان عزیز تقاضا دارم لطفا در هنگام پاسخگویی با سعه ی صدر پاسخ بدن ، همونطور که می بینید خیلی مفصل شرایط رو مطرح کردم و دلیلش این بود که نیاز به جواب هایی دارم که گوینده ی اونها شرایط من رو به خوبی در نظر گرفته باشه 

ارادتمند شما


ارسال پاسخ برای این تاپیک

ارسال پاسخ مخصوص اعضا سایت می باشد ! میتوانید با حساب کاربری خود وارد سایت شده یا ثبت نام کنید