مرجع تخصصی برنامه نویسان

انجمن تخصصی برنامه نویسان فارسی زبان

کاربر سایت

neda_y

عضویت از 1399/01/14

مفهوم API به عنوان محصول

  • پنجشنبه 14 فروردین 1399
  • 01:56
تشکر میکنم

به دنبال نیاز روز افزون کسب و کارها و طراحان محصولات نرم افزاری به وب سرویس یا همان api ها، مفهوم Api به عنوان محصول بیش از پیش قوت گرفته است. همانطور که میدانید API ها یا واسط برنامه کاربری به عنوان پلی است که برنامه های مختلف را قادر می سازد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. به عنوان مثال شرکت گوگل با ارائه api گوگل مپ، به طراحان محصولات نرم افزاری امکان استفاده از خدمات سرویس نقشه را داده است.

اما عبارت api به عنوان محصول به چه معناست؟

به این معنا که ای پی آی دیگر یک محصول جانبی و تنها امکانی برای به اشتراک گذاری سرویس شما نیست بلکه خود api محصولی برای عرضه و کسب درآمد است.

اما برای در نظر گرفتن API به عنوان یک محصول لازم هست مواردی را در نظر داشته باشید از جمله ای پی آی شما در چه دسته بندی قرار می‌گیرد؟ آیا API شما عملکردی مستقل دارد یا  ادغام چندین API است؟ آیا API شما مستقل است یا جزئی از محصول دیگری است؟ کیفیت خدمات در داخل محصول API شما چه میزان است؟ چگونه خدمات ارائه شده خود را نمایش می دهید؟ استراتژی های بازاریابی و تبلیغات شما برای این خدمات چیست؟ و ....

هنگامی که محصول شما آماده شد شما باید برنامه ریزی و آمادگی لازم را برای مدیریت هزینه های وب سرویس را انجام دهید. API ها مانند سایر محصولات نیازمند به نگهداری پشتیبانی و به روز رسانی هستند. شما باید بتوانید چرخه حیات API را به عنوان یک محصول حفظ کنید.در توسعه API شما باید این نکته را در نظر بگیرید که با توجه به نیاز بازار مصرف محصول خود را بسازید.

شما باید بر روی تنظیم سمت تجاری در مدیریت یک API متمرکز شوید. برای اینکه در مورد مراحل این کار بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید.

پس از ایجاد سازمان API خود را خلق کرد، شما نیاز به مستند سازی، آزمایش و نظارت، ارتباط با توسعه دهنده و بازاریابی و تبلیغ در api market هایی مانند اپی اکو دارید.

در نهایت برای اینکه بتوانید به درستی با api خود به عنوان یک محصول برخورد کنید نیاز به یک مدیر محصول دارید که تیم را توسعه داده و بهترین گردش کار را شناسایی کند تا بتوانید به نتیجه نهایی تجارت خود برسید.

پاسخ های این پرسش

تعداد پاسخ ها : 0 پاسخ
در حال حاضر هیچ پاسخی ارسال نشده است
کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند

هیچ کاربری تا کنون از این پست تشکر نکرده است

ارسال پاسخ برای این پرسش

برای درج پاسخ باید وارد سایت شوید

اگر نیاز به یک مشاور در زمینه طراحی سایت ، برنامه نویسی و بازاریابی الکترونیکی دارید

با ما تماس بگیرید تا در این مسیر همراهتان باشیم :)