مرجع تخصصی برنامه نویسان

انجمن تخصصی برنامه نویسان فارسی زبان

کاربر سایت

CES

عضویت از 1396/01/14

طراحی برمبنای جریان کار

  • شنبه 22 مرداد 1401
  • 11:57
تشکر میکنم

سلام دوستان

نمیدونم سوال را در تالار مناسبی مطرح کردم یا نه. من در برنامه ای که دارم میسازم بخش های زیادی هستش که باید جریان های مختلفی براش تعریف بشه. مثلا فعالیت 1 باید توسط کاربران شماره 1،3،8، و 10 بررسی و به ترتیب به مرحله بعدی بره و فعالیت 2 باید توسط کاربران شماره 20،24،28 و 29 بررسی و به ترتیب به مرحله بعدی بره.

آنچه که به ذهنم خودم میرسه این هستش که دوتا جدول باید به بانک اطلاعاتی اضافه کنم:
1- جدول تعریف جریان کار: در این جدول مشخص میکنم که برای یک فرآیند کدام کاربران با چه توالی می توانند به یک وظیفه پاسخ بدندو شامل فیلدهای زیر است:

Id, FlowName, UserId, SequenseNo

2- جدول نتایج بررسی: در این جدول به ازای هر وظیفه که کاربر مطابق آنچه که در جدول "تعریف جریان" براش توالی تعریف شده باشه میتونه نتیجه کارش را ثبت کنه و شامل فیلدهای زیر است:

Id, Task, UserId, Result

در واقع کاربرانی که میخواهند برای یک وظیفه نتیجه را ثبت کنند ابتدا باید در جدول "تعریف جریان" مجوز تخصیص داده شود و اگر تخصیص داده شده باشد می تواند پاسخ را ثبت کند و اگر هم بخواد نتیجه را ثبت کنه، برنامه توالی را بررسی میکنه تا ترتیب ثبت نتایج نیز رعایت بشه.

دوستان نمی دونم تونستم منظورم را بیان کنم یا نه. در هر حال اگر راهنمایی کنید که برای پیاده سازی یک جریان کار چه روشی مناسب هست؟ البته با روشی که گفتم میتونم در لحظه تغییرات را در کل برنامه با کم و یا زیاد کردن کاربران و یا حتی تغییر توالی عوض کنم.

باتشکر

پاسخ های این پرسش

تعداد پاسخ ها : 0 پاسخ
در حال حاضر هیچ پاسخی ارسال نشده است
کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند

هیچ کاربری تا کنون از این پست تشکر نکرده است

اگر نیاز به یک مشاور در زمینه طراحی سایت ، برنامه نویسی و بازاریابی الکترونیکی دارید

با ما تماس بگیرید تا در این مسیر همراهتان باشیم :)