تایید سازگاری صفحات وب طراحی شده برای Internet Explorer با IE Tester

تایید سازگاری صفحات وب طراحی شده برای Internet Explorer با IE Tester <br/> IE Tester نرم افزاری کارآمد برای قشر حرفه ای دنیای وب و طراحان وب می باشد. یکی از مشکلات عمده طراحان وب،مخصوصاً در ایران، استفاده کاربران از نسخه های قدیمی مرورگر Internet Explorer می باشد.

تایید سازگاری صفحات وب طراحی شده برای Internet Explorer با IE Tester

آکادمی برنامه نویسان ، برگزار کننده دوره های آموزش برنامه نویسی با استفاده از اساتید مجرب و حرفه ای در سراسر ایران .

[ جهت مشاهده دوره های درحال ثبت نام کلیک کنید ]

ارائه مدارک معتبر آموزشی و ورود به بازار کار .

IE Tester  نرم افزاری کارآمد برای قشر حرفه ای دنیای وب و طراحان وب می باشد. یکی از مشکلات عمده طراحان وب،مخصوصاً در ایران، استفاده کاربران از نسخه های قدیمی مرورگر Internet Explorer می باشد. رندرهای مختلف این مرورگر در نسخه های مختلف اش باعث شده است که طراحان وب مجبور باشند کدنویسی های خودشان را در نسخه های مختلف این مرورگر تست نمایند. توسط نرم افزار IETester طراحان و توسعه دهندگان وب به راحتی میتوانند طرح خودشان را برروی نسخه های IE10, IE9, IE8, IE7 IE 6 و حتی IE5 مشاهده و به دی باگ و رفع مشکل آن اقدام نمایند. این نرم افزار با پشتیبانی از حالت تب این امکان را به کاربر میدهد تا به صورت همزمان چندین صفحه را با نسخه های مختلف مرورگر IE بررسی و تست نماید. به این ترتیب میتوان تغییرات حاصل شده در نسخه های مختلف را نیز به راحتی مشاهده نمود.

این برنامهشامل ۴ اسکین به نامهای مشکی،آبی،نقره ای و آکوا می باشد ، که محیط مناسبی را با توجه به سلیقه شما فراهم می کنه.از امکانات دیگر می توان به مقایسه قالب یا یک سایت در ورژن های مختلف و پشتیبانی از زبان فارسی که  می توانید محیطی کاملا فارسی را تجربه کنید اشاره کرد.

در حال حاضر آخرین نسخه این برنامه v.0.4.11 است که به رایگان می توانید با صرف حجم تقریبا ۳۸ مگابایت از اینترنت ارزشمند خود را، برای دانلود این برنامه از سایت سازنده اختصاص دهید.

این برنامه برای شما نحوه اجرای صفحات دارای جاوا اسکریپت را هم در نسخه های مختلف اینترنت اکسپلورر نشان می دهد. یعنی موتور اجرای جاوا اسکریپت را در اختیار شما قرار می دهد. که همگی هنگام نصب بروی رایانه شما قرار می گیرد.

احتیاجاتی که برای نصب آن شما باید داشته باشید ویندوز ۷، ویندوز ویستا یا ویندوز اکس پی با حداقل IE7 است. آنطوری که در سایت سازنده نوشته است اگر بروی ویندوز XP اینترنت اکسپلورر ۶ نصب باشد تعدادی مشکل بوجود می آید و در عوض نسخه ۸ آن بدون نسخه ۷ تحت ویندوز xp کار نخواهد کرد.

نکته ای که برای پیش نمایش نسخه ۱۰ این مرورگر در این برنامه وجود دارد، عدم وجود قایل های نصبی این نسخه از مرورگر در IE Tester است، بنابراین شما باید خودتان فایل های آن را به صورت دستی کپی و نصب کنید. برای نصب پیش نمایش این نسخه از مرورگر بروی این برنامه شما به Windows 7 نیاز دارید. برای نصب کردن هم باید به این دو مسیر با پنجره Explorer ویندوز تشریف ببرید:

پوشه اول : C:\Program Files\Internet Explorer Platform Preview\
پوشه دوم : C:\Program Files\Core Services\IETester\ie10

پس از اینکه این دو پوشه از رایانه خود را پس از نصب این برنامه باز کردید، از پوشه اول، پوشه iepreview.exe.local به پوشه دوم انتقال دهید. همین کار تمام است. حتی بدون بارگذاری مجدد برنامه دکمه IE10 پس از چند ثانیه فعال خواهد شد. این طرز اضافه کردن حالت پیش نمایش یک صفحه در نسخه ۱۰ اینترنت اکسپلورر بود. این کار را در خود سایت سازنده همراه با عکس نشان داده است. می توانید به این نشانی مراجعه کنید.

این نسخه Alpha برنامه IE Tester است، پس باید انتظار وجود خطا و اشکال را هم از آن داشت. محدودیت ها و اشکالاتی که در خود سایت سازنده به آن اشاره شده است به قرار زیر است:

  • دکمه های صفحه قبل (Previous) و صفحه بعدی (Next) به درستی کار نمی کنند.
  • متمرکز کردن یا همان زوم کردن هم به درستی کار نمی کند.
  • Java Applet ها کار نمی کنند.
  • Flash بروی IE6 کار نمی کند مثلا در نمای کاربر: راه حل آن استفاده از IE Tester به عنوان کاربر مدیر است که در این حالت به درستی کار می کند.
  • فیلتر های CSS در نمای کاربر کار نمی کنند: راه حل آن استفاده از IE Tester به عنوان کاربر مدیر است که در این حالت به درستی کار می کند.
  • پنجره های باز شده پنجره های به تازگی ایجاد شده را بر نمی گرداند اما خالی است. (محدودیت IE Tester)

برای دانلود این برنامه به صورت رایگان هم به این نشانی مراجعه کنید. در آن صفحه از سایت سازنده لینک مستقیم دانلود قرار داده شده است. دو نسخه برای دانلود موجود است. یکی فایل اجرایی یا EXE، یکی هم فایل فشرده شده آن به شکل .Zip. که بهتر است نسخه فشرده شده آن را دانلود کنید.

منبع : www.webnology.ir