بدست آوردن سایز فایل و کد MD5 به کمک روش Drag & Drop و کپی آن در Clipboard

یکی از روش های تشخیص اصل بودن یک فایل بدست آوردن کد MD5 آن است که به کمک این برنامه می تونید این کار انجام بدین.

بدست آوردن سایز فایل و کد MD5  به کمک روش Drag & Drop و کپی آن در Clipboard

یکی از روش های تشخیص اصل بودن یک فایل بدست آوردن کد MD5 آن است که به کمک این برنامه می تونید این کار انجام بدین.

شاید شما هم وقتی برای دانلود یک فایل به سایت سازنده اون محصول میرید به کد های که در زیر لینک دانلود قرار داده شده توجه کرده باشید !!! این کد چند تا کاربرد داره :

1- برای جلوگیری از دست کاری و کپی رایت.

2- برای نمایش ورژن اون برنامه هم مورد استفاده قرار میگیره.

اما چطور :

MD5 Checksum  الگوریتم چک‌سام (checksum algorithm)، الگوریتمی‌است که برای بررسی درستی اطلاعات در مقصد استفاده می‌شود و در شبکه بسیار کاربرد دارد. برخی از الگوریتم‌های ساده ی چک سام، الگوریتم ۸، ۱۶، ۳۲ و ۶۴ بیتی و CRC۳۲ – CRC۱۶ بیتی هستند. چک سام بر اساس هر الگوریتمی‌ که باشد تعداد بیت‌های (Bit) آن تقسیم بر ۸ برابر با تعداد بایت (Byte) می‌شود. این اصطلاح از ترکیب دو واژه «Check» به معنی مقایسه و تطبیق و «Sum» به معنی مقدار ایجاد شده‌است.

شاید تا کنون نام MD5 Checksum را شنیده باشید و  یا در صفحات دانلود، آن را دیده باشید. هر فایل نسبت به محتویاتش می‌تواند یک Checksum داشته باشد که این Checksum‌ها در اکثر موارد با الگوریتم MD5 کد گذاری می‌شوند اما نیازی نیست که حتمآ این طور باشد.

در فایل ضمیمه شما نحوه بدست آوردن MD5 در #C یاد خواهید گرفت البته بدست آوردن ساز فایل و Drag & Drop و همچنین کپی کد بدست آمده در Clipboard را هم یاد خواهید گرفت !

فایل های ضمیمه