مراحل ارتباط با دیتابیس سرور در اندروید

چهارشنبه 2 اسفند 1396

ارتباط با دیتابیس سرور در اندروید از نیاز های ضروری برای راه اندازی نرم افزارهای آنلاین است. گام اصلی ارتباط با دیتابیس سرور در اندروید بسیار پر اهمیت است

 مراحل ارتباط با دیتابیس سرور در اندروید

همانطور که می دانید این روزها بازار نرم افزارهای آنلاین بسیار داغ است و بسیاری از وب سایت ها و یا فروشگاه ها به سراغ اپلیکیشن های موبایل می روند بنابراین ارتباط با دیتابیس سرور در اندروید یکی از فازهای بسیار مهم می باشد. امروز قصد داریم مراحل مورد نیاز برای ارتباط با دیتابیس سرور در اندروید را مورد بررسی قرار دهیم.

پیش نیازهای ارتباط با دیتابیس سرور در اندروید

در ابتدا می بایست تنظیمات مربوط به جاوا به درستی نصب شود، توجه نمایید که هرجا صحبت از اندروید است می بایست جاوا پیش قدم باشد و این دو جدا از هم نخواهند بود. نصب صحیح تنظیمات و اعمال دقیق هر کدام از بخش های جاوا سبب می شود که ارتباط با دیتابیس سرور در اندروید ساده تر صورت پذیرد. پس از راه اندازی تنظیمات اولیه نیاز به شخصی سازی های مربوطه بوده و می بایست IDE مناسب با آن انتخاب شود. موضوعی که در ارتباط با دیتابیس سرور در اندروید بسیار مهم است وجود سرور می باشد، در این مرحله می بایست سرور مجازی ساخته شده و بر روی شبکه های محلی قرار بگیرد، توجه نمایید ساخت سرور مجازی بسیار ساده می باشد.

موضوع بعدی که شاید کمی سؤال بر انگیز است استفاده و یا عدم استفاده از Ide برای php است! این موضوع سالها مورد بررسی قرار گرفته است. اجازه دهیم در ادامه توضیحات این موضوع را شفاف سازی نماییم.

گام اول ارتباط با دیتابیس سرور در اندروید

شما برای ورود به ارتباط با دیتابیس سرور در اندروید می بایست در ابتدا سورس نمایش وب سایت ها را به درستی بشناسید! شناسایی سورسس وب سایت چیست؟ درست حدس زدید در واقع می بایست بتوانید یک صفحه وب سایت با یک سری سورس های محدود و معین بسازید. پس از ساخت این صفحه وب می بایست نمایش لازم به عنوان پاسخ دریافت شود و دریافت سورس از طریق برنامه اندروید صورت می پذیرد. برنامه اندروید محتوای متنی که بر روی وب سایت ذخیره شده را بر می گرداند.

فرمت های XML از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و می بایست به درستی از روی سرور دریافت شود. محتوای فایل ها می بایست به داده های معتبر تبدیل شود. این روال در صورت نیاز برای فرمت های JSON نیز اعمال خواهد شد یعنی در ایتدا فرمت JSON از روی سرور دریافت شده  سپس این محتوا به داده های معتبر برنامه تبدیل می شود.

گام اصلی ارتباط با دیتابیس سرور در اندروید

برای چیدمان صحیح ارتباط با دیتابیس سرور در اندروید می بایست با زبان PHP یک آشنایی مختصر داشته باشید. حال می بایست یک دیتابیس سمت سرور ساخته شود. این بخش از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید دیتابیس شما اطلاعات ورودی و خروجی را به طور دقیق اعمال نماید. از طریق سورس نمایشی وب سایت می بایست اطلاعات دیتابیس دریافت شود. این محتوا بر روی برنامه اندروید نمایش داده خواهد شد. نمایش محتوای دیتابیس در برنامه اندروید یعنی شما نصف راه را رفته اید!

چه خوب است که متدهای get و post را بشناسید به این ترتیب می توانید در ارسال پارامترها کمی سریع تر باشید. حال نوبت پاس دادن پارمترها به برنامه هایی است که تحت وب به صورت بسیار ساده نوشته شده اند. برنامه اندروید به شما اجازه می دهد که رکوردهایی را دیتابیس اضافه نمایید. به موازات این گزینه بخشی نیز برای حذف رکورد از طریق برنامه اندروید فراهم شده است. اگر Php بلد باشید حال به یاری تان می آید! در این بخش می بایست چندین برنامه را در یک برنامه Php ادغام نمایید و سپس نوع درخواست ها را به درستی تشخیص دهید. این بخش را مجدد مطالعه نمایید هرگونه سهل انگاری شما را به بخش ابتدایی پاس خواهد داد!

لیست خصوص ارتباط با دیتابیس سرور در اندروید

لیست سازی در تمامی روال های برنامه نویسی دیده می شود. برای ارتباط با دیتابیس سرور در اندروید نیاز به نمایش لیست ساده دارید، این لیست به چه صورت نمایش داده می شود؟ به سادگی! در ابتدا اطلاعات از طریق دیتابیس دریافت می شود، اطلاعات دریافت شده دسته بندی شده و در تحت یک لیست ساده نمایش داده خواهد شد. در بخش اول نمایش نیاز به پنل های اختصاصی نیست، یک لیست ساده کفایت می کند.

گاه دیده می شود که فیلدهایی به صورت ترکیبی هستند و در واقع صحبت از پیچیدگی می باشد به این ترتیب می بایست به سراغ ساخت لیست اختصاصی بروید. این لیست های فیلدهای ترکیبی را بسیار شفاف نشان می دهند. ارتباط با دیتابیس سرور در اندروید اصلاً سخت نیست کافیست مراحل را به دقت دنبال نمایید.

کتابخانه جانبی برای ارتباط با دیتابیس سرور در اندروید

استفاده از کتابخانه جانبی برای ارتباط با دیتابیس سرور در اندروید چند صباحی است که رواج دارد. در ابتدا می بایست لیست محصولات از روی سرور به درستی دریافت شود، سپس محتوا به نمونه های معتبر تبدیل می شود. نیاز به لیست های اختصاصی می باشد که نام و دسته بندی ها را به درستی نمایش دهید.

برای دریافت تصویر از روی سرور یک راه کار بسیار جالب وجود دارد. بهتر است که تصویر از روی سرور تنها در صورتی که نیاز است دریافت شود و همینطور به مرور load شود.

Cache یک ابزار بسیار قدرتمند که تصویر شما را از قبل نگه می دارد. Volley یک ابزار بسیار قدرتمند در دریافت محتوای متنی و همینطور دریافت تصویر از سرور است.

برنامه نویسان

نویسنده 3355 مقاله در برنامه نویسان

کاربرانی که از نویسنده این مقاله تشکر کرده اند

در صورتی که در رابطه با این مقاله سوالی دارید، در تاپیک های انجمن مطرح کنید