چهار زبان برنامه نویسی که در سال جدید باید یاد بگیریم.

سه شنبه 8 خرداد 1397

با شناسایی بهترین زبان برنامه نویسی قطعا می توانید به هدف خود نزدیک تر شوید. در بررسی های انجام شده چهار زبان برنامه نویسی برتر سال 2018 مشخص شد.

 چهار زبان برنامه نویسی که در سال جدید باید یاد بگیریم.

بهترین زبان برنامه نویسی کدام است؟ با یک بررسی ساده مشخص می شود که بسیاری از برنامه های کامپیوتری که به آن نیاز داریم هنوز نوشته نشده است و این موضوع شاید در نگاه اول کمی نگران کننده به نظر برسد. هر فرد وقتی پشت سیستم خود می نشیند به فکر می رود که کاش می توانست برنامه مورد نیاز خود را طراحی نماید. حال سوال اینجاست که کدام زبان ها می توانند نتیجه بهتری ایجاد نمایند؟ امروز قصد داریم چهار زبان برنامه نویسی که در سال جدید به آن نیاز خواهیم داشت را معرفی نماییم.

زبان برنامه نویسی مناسب برای طراحی اپلیکیشن موبایل

وجود تلفن همراه اندروید در عصر امروز بسیار ضروری بوده و به دنبال آن یک سری برنامه های اندروید وجود دارد که روز به روز بر تعداد آن افزوده می شود. در این بین زبان برنامه نویسی جاوا بسیار مهم و ضروری است. به نوعی می توان گفت این زبان توانسته تمامی برنامه های کاربردی اندروید را پوشش دهد. برنامه های اندروید بسیار پر مخاطب هستند. نقطه ضعف این زبان عدم ارتباط مستقیم با سخت افزار است که البته نمی توان به آن نقص گفت.

یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی نو برای طراحی اپ های موبایل swift می باشد. این زبان از سوی شرکت اپل عرضه شده و مفاهیم آن بسیار متفاوت از سایر زبان های برنامه نویسی می باشد. این زبان برای Ios مورد استفاده قرار می گیرد. در نگاه اول سوئیفت به نسبت جاوا دشوار است اما یک سری دستور و گرامر وجود دارد که درک آن را بسیار ساده نموده است. زبان هایی از قبیل .NET و همینطور C# وجود دارد که نباید از آنها غافل شد. این زبان ها برای طراحی اپ موبایل نیستند اما از دسته ابزارهای بسیار قدرتمند برای اپ های ویندوز به شمار می آیند.

با زبان برنامه نویسی پایتون سریع برنامه نویس شوید!

پایتون به محض ورود به عرصه برنامه نویسی توانست به سرعت نمود یابد. به جرات می توان گفت این زبان قدرتمند جای بسیاری از زبان ها را گرفته است. اگر کمی دقت نمایید بسیاری از ابزارهای وب به این زبان طراحی شده اند. برای طراحی بازی های معروف پایتون بهترین است. پایتون قادر به حرکت فوق العاده در بین حجم عظیمی از داده ها می باشد. دستورات این زبان ساده تر از آنچه که فکر می کنید بوده و در کمترین زبان ممکن می توان پایتون را آموخت و بر آن تسلط یافت. پایتون داینامیک بوده و زبان های داینامیک هرگز به دشواری زبان های استاتیک نیستند. ویژوال استودیو ابزارهایی مختص زبان پایتون قرار داده است که روند کار را ساده تر می کند.

با زبان برنامه نویسی C++ شگفتی خلق نمایید!

اگر دقت نمایید C++ با وجود قدمت چندین ساله خود هنوز هم گزینه ای قدرتمند تلقی می شود. توجه کنید که برنامه نویسی به این زبان نیازمند دقت، تخصص و همینطور صرف زبان بسیار زیادی بوده و قطعا از عهده بسیاری از افراد خارج است. اما اگر به نتیجه این زبان نگاهی بیندازید قطعا شگفت زده خواهید  شد. C++ قدرت طراحی هر برنامه ای را داشته و بسیار سریع تر از زبان های سطح بالا همچون c# می باشد. با استفاده از زبان سی می توانید کدها و همینطور پروژه های قبلی را برای نسل های آینده به اشتراک بگذارید و یا تنها بخش مشخصی از برنامه را به این زبان بنویسید.

این زبان به سخت افزار و توابع API احاطه شده و در خلق شگفتی بی نظیر عمل می کند. کار کردن با داده ها و همینطور ورودی و خروجی در نرم افزارها در هیچ زبانی به اندازه C++ قدرتمند نخواهد بود. منابع مورد نیاز برای استفاده از این زبان بسیار کم هزینه بوده و تنها مشکل آن صرف زمان طولانی است که ارزشش را دارد.

زبان برنامه نویسی R برای برنامه نویسان شرکتی

این زبان برنامه نویسی برای برنامه نویسانی طراحی شده است که به فکر تولید برنامه هایی هستند که با ان بتوان داده کاوی در سطح بسیار حجیم انجام داد. این زبان برای بررسی نمونه های آماری بسیار قدرتمند است. قدرمت زبان آر به 22 سال قبل باز می گردد. زبان برنامه نویسی R با ساختار بسیار منطقی خود برای واکاوی و همینطور جستجو در پایگاه داده و تحلیل داده های عظیم بسیار قدرتمند حرکت می کند. با این زبان برنامه نویسی می توان ساختارهای تصمیم گیری و همینطور مدیریت منابع را به درستی اعمال نمود.

کدام زبان برنامه نویسی بهتر است؟

با توجه به دسته بندی های دیده شده مشخص شد که هر زبان در چه حوزه ای می تواند ایفای نقش کند. این موضوع را در نظر داشته باشید که یادگیری یک زبان می تواند شما را به بسیاری از اهداف خود برساند به عنوان مثال زبان برنامه نویسی جاوا تنها برای اندروید مورد استفاده قرار نمی گیرد و برای برنامه های دیگر نیز می تواند تا حدودی راضی کننده باشد. چهار زبان برتر برای سال 2018 مشخص شد و قطعا هر کدام از این زبان برنامه نویسی ها دارای امتیازات مربوط به خود هستند. موضوع دیگر در خصوص نوع هدف شماست. در واقع شما باید این موضوع را به درستی بررسی نمایید که چقدر زمان دارید و قرار است در این زمان به چه حدی دست یابید به این ترتیب قطعا می توانید در بین این چهار گروه بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

ایمان مدائنی

نویسنده 1299 مقاله در برنامه نویسان

کاربرانی که از نویسنده این مقاله تشکر کرده اند

در صورتی که در رابطه با این مقاله سوالی دارید، در تاپیک های انجمن مطرح کنید