روش های ساخت وب سایت موفق و بی عیب

تولید وب سایت موفق نیاز به بررسی دقیق پارامترهای سئو دارد. یک وب سایت موفق همیشه در حال به روزرسانی است و تعامل با کاربر را از یاد نمی برد.

 روش های ساخت وب سایت موفق و بی عیب

برای طراحی یک وب سایت موفق تنها داشتن ابزارهای مناسب کافی نیست! آنچه که برای داشتن یک وب سایت موفق نیاز است در پارامترهای مختلفی بررسی می شود که هریک باید به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد. یک وب سایت موفق سبب  می شود که در بازار کار به طور دقیق تر مطرح شوید. جلب توجه در این مسیر بسیار مهم است. در نظر داشته باشید به طور کلی برای ساخت وب سایت موفق باید چند گام مهم به طور دقیق رعایت شود که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

نقطه شروع وب سایت موفق

یکی از بهترین روش هایی که در نهایت منجر به طراحی یک وب سایت موفق می شود استفاده از سیستم های وبلاگ است، این سرویس ها به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرند. شاید در ابتدا با خود فکر کنید این کار سطح فکری پایینی برای شما دارد اما اینطور نیست، در این روش شما می توانید بدون هیچ علم و دانشی از یک سری از کدهای آماده استفاده کنید و به نوعی اسکریپ نویسی را یاد بگیرید. در نظر داشته باشید که برنامه نویسی به این صورت با آزمون و خطا همراه است و بهترین گام طراحی وب سایت موفق می شود. در این روش دیگر نگران نگهداری از وبلاگ نیستید، در واقع تنها تمرکز شما بر روی محتوا و مطالب خواهد بود. اگر ترافیک وبلاگ مورد نظر به حد قابل قبولی برسد برای ارتقا آماده خواهد بود.

طراحی وب سایت موفق با به روزرسانی مطالب

به روز رسانی محتوای سایت شما بسیار مهم است، اینکه بخواهید تنها یک سایت طراحی کنید و آن را رها کنید هیچ ارزشی ندارد حتی اگر بهترین افکت های سه بعدی و یا طرح های موشن گرافیک های عجیب و غریب و پر زرق و برق هم استفاده کنید محتوای سایت بسیار مهم است. به روز رسانی وب سایت یک الزام است. فکر می کنید علت این الزام چیست؟

به روز رسانی مطالب در وب سایت ها به طور کلی نه تنها باعث افزایش مخاطب شما می شود بلکه سبب می شود میزان ترافیک سایت شما افزایش یابد. در نظر داشته باشید که کیفیت مطالبی که در سایت قرار می دهید بسیار مهم است. هر چه مطالب نوشته شده در سایت شما با عنوانی که ارسال کرده اید سازگاری بیشتری داشته باشد از دید گوگل محبوبیت بیشتری دارید و گوگل شما را در لیست پیشنهادات خود قرار می دهد. در نظر داشته باشید که به روزرسانی باید حتی برای روزهای تعطیل نیز صورت پذیرد، موتور جستجوگر گوگل برای تمامی روزها امتیاز مخصوص قائل می شود.

وب سایت موفق با افزایش ترافیک

ترافیک وب سایت شما از مهمترین بخش هایی است که هرگز نباید از آن غافل شد. برای اینکه بتوانید وب سایت خود را به ترافیک قابل قبولی برسانید نیاز است که علاوه بر بررسی کیفیت مطالب سایت یک سری روش های دیگر را نیز مورد بررسی قرار دهید. یکی از روش های کاربردی برای بهبود ترافیک سایت، استفاده از تبلیغات رایگان است که باید برای سایت های دیگر انجام دهید، استفاده از RSS و همینطور بازاریابی های موتور جستجو از دیگر مواردی است که برای این کار وجود دارد.

بهتر است برای برآورد دقیق ترافیک ، وضعیت وب سایت خود را به صورت دوره ای و منظم پیگیری نمایید. در واقع نیاز است که آمار بازدیدکنندگان خود را داشته باشید، از طرفی نیاز است که به کلمات کلیدی که از سوی گوگل سبب لینک دهی به سایت شما شده است دقت نمایید. به این صورت می توانید بررسی کنید که در چه بخشی از سایت عملکرد خوبی داشته اید و کدام بخش ها هنوز نیاز به بررسی بیشتری دارد. برای بررسی وضعیت وب سایت باید، اطلاعات ارجاع را ردیابی کنید، موتورهای جستجو را به درستی دنبال کنید، بک لینک ها را بشناسید و قوانین آن را به درستی دنبال نمایید و بازدیدکنندگان واقعی و همیشگی را بشناسید. ابزارهای آمارگیری که از آن استفاده می کنید باید قوی باشد.

طراحی وب سایت موفق با هنر دیجیتال

قرار دادن مطالب به صورت چند رسانه ای بر روی وب سایت ها سبب می شود که وب سایت شما از سایت های رقیب متمایز باشد. مثلا می توانید در هفته یکی از مطالب خود را در قالب ویدئو نشر دهید. در انتشار ویدئو نیاز است که یک سری اصول از نظر حجم و کیفیت را رعایت کنید. استفاده از تصاویر جذاب نیز سبب تولید وب سایت موفق می شود.

 

اهمیت تعامل با بازدیدکنندگان در وب سایت موفق

یکی از مواردی که سبب می شود سایت شما ترافیک خود را از دست ندهد، تعامل با بازدیدکنندگان سایت است، در واقع بهتر است در سایت یک پنل برای پرسش و پاسخ وجود داشته باشد و به سوالاتی که از سوی کاربران پرسیده می شود پاسخ دهید. در نظر داشته باشید که این روش سبب می شود که بازدید از سایت شما ارزشمند باشد و به نوعی سایت واقعی به نظر برسد. اگر دید شما به سایت کسب درآمد است باید صبور باشید. قوانین وب سایت موفق را بدانید و به طور دقیق اعمال نمایید. انواع سایت های موفق دارای ایده های ناب برای طراحی هستند به طوری که دسترسی به بخش های مختلف آن برای کاربران با هدف مشخصی همراه است.