تفاوت قرارداد های سایت های upwork و freelancer

در این مقاله سعی داریم به بررسی ای متفاوت از قرارداد های سایت های مطرح فریلنسری دنیا بپردازیم، Upwork و Freelancer دو محیط معروف برای کسب و کار اینترنتی هستند . oDesk که سال ۲۰۰۳ در ایالات متحده تاسیس شده بود نسخه قدیمی تر Upwork هست .Freelancer.com نیز در سال ۲۰۰۹ در استرالیا ثبت شده است .Upwork اخیرا هزینه های خود را برای کاربران افزایش داده است ، آیا جایگزینی برای آن وجود دارد ؟ در این مقاله می خواهم قراردادهای کاری که توسط این سایت ها ارائه می‌شوند را بررسی می‌کنم .

تفاوت قرارداد های سایت های upwork و freelancer

آکادمی برنامه نویسان ، برگزار کننده دوره های آموزش برنامه نویسی با استفاده از اساتید مجرب و حرفه ای در سراسر ایران .

[ جهت مشاهده دوره های درحال ثبت نام کلیک کنید ]

ارائه مدارک معتبر آموزشی و ورود به بازار کار .

تفاوت قرارداد های سایت های upwork و freelancer

 در این مقاله سعی داریم به بررسی ای متفاوت از قرارداد های سایت های مطرح فریلنسری دنیا بپردازیم، Upwork و Freelancer دو محیط معروف برای کسب و کار اینترنتی هستند .  oDesk که سال ۲۰۰۳ در  ایالات متحده تاسیس شده بود نسخه قدیمی تر Upwork  هست .Freelancer.com نیز در سال ۲۰۰۹ در استرالیا ثبت شده است .Upwork   اخیرا هزینه های خود را برای کاربران افزایش داده است ، آیا جایگزینی برای آن وجود دارد ؟ در این مقاله می خواهم قراردادهای کاری که توسط این سایت ها ارائه می‌شوند را بررسی می‌کنم .

پیش زمینه

با گذشت زمان جهان به سمت برون سپاری اکثر کارها حرکت می کندoDesk یک مکان امن برای کارهای آنلاین در چند سال اخیر بود که در مه ۲۰۱۵ با نام Upwork  راه اندازی مجدد شد .Freelancer با به دست آوردن چندین برند در موقعیت فعلی خودش قرار گرفت مانند:Freelancer.com ، EUFreelance.com ، vWorker ، Freelancer.co.uk

تفاوت قرارداد های سایت های فریلنسری

کاربران

طبق گفته Upwork  در بازار آن هم اکنون ۹ میلیون فریلنسر و ۴ میلیون نفر نیز  به عنوان کاربر عادی ثبت‌نام کرده‌اند که سالانه ۳ میلیون فرصت شغلی به ارزش یک میلیارد دلار پدید آورده است . این شرکت انتظار دارد که با این برند جدید و ادغام آن این تعداد را به مقدار قابل توجهی افزایش دهد.

تفاوت قرارداد های سایت های فریلنسری

در سمت دیگر Freelancer ادعا می‌کند که این پلتفرم در حال حاضر ۱۵ میلیون عضو دارد که بیش از ۷.۴  مِیلیون پروژه و رقابت را به ارزش بیش از  ۲.۲ میلیارد دلار تاکنون ارسال کرده‌اند .

تفاوت قرارداد های سایت های فریلنسری

قابلیت استفاده

Upwork  یک رابط کاربری بسیار راحت تری را ارائه می کند . شما میتوانید به‌راحتی گزینه های ضروری نویگیشن رو پیدا کنید . در آنجا یک سیستم اطلاع رسانی متمرکز، مرکز پیام و گزینه تنظیمات وجود دارد . هنگامی که شما از یک آگهی شغلی بازدید می کنید اطلاعات موجود مشتری شامل درجه بندی ، مشاغل باز، مرور ، هزینه ها و غیره را نشان می دهد . شما می توانید با استفاده از دسته بندی ها و زیر شاخه ها به وسیله یک فیلتر بر روی چک باکس مناسب ، کلیک کنید تا کارها را جستجو کنید .
تفاوت قرارداد های سایت های فریلنسری

Freelancer چندین لینک نویگیشن و حتی ویجت های تبلیغاتی( به عنوان مثال Freemarket و طرح‌های پرداختی) را بر روی داشبورد قرار می‌دهد که این صفحه را متراکم می کند .  یک لیست بلند بالای دسته بندی و زیر شاخه ها را نیز دارد . در لیست پروژه های Freelancer ، عنوان کار به همراه توضیحات آن با اندازه فونت یکسان وجود دارد ، که تنها عنصر رنگ آنها را متمایز می کند .من فکر می کنم سر خط پروژه ها  می‌بایست کمی بزرگتر باشد( همانگونه که  مشاهده وجود دارد ) سیستم فیلترینگ پروژه‌های Freelancer کندتر از Upwork  هست .
سایت فریلنسر

هزینه‌های فریلنسرها

Upwork و Freelancer  هر دو دارای سرویس های رایگان و پرداختی هستند .  در Upwork (کاربران در حالت سرویس رایگان) در هر ماه ۶۰ امتیاز را ارائه میدهد . این امتیاز ثابت  برای ارسال پیشنهاد به کار ، کاربر را خسته می کند . با پرداخت ماهانه ۱۰ دلار مقدار پیش فرض آن به ۷۰ امتیاز ارتقا می یابد . در سرویس غیر رایگان آن همچنین می توانید پیشنهادات رقیبان خود را ببینید .‏ Upwork ۱۰ درصد از مبلغ قرارداد را برمی دارد (اگر شما از اسکرین شات مانیتور برای ردیابی فریلنسر استفاده کنید  ، می توانید از پرداخت این مبلغ اجتناب کنید ) روش های پرداخت با روش های برداشت متفاوت است . Upwork تعداد بالایی تست های مهارت را رایگان فراهم کرده است . پیمانکاران می‌تواند نتایج این تست ها را برای نشان دادن تخصص هایشان بر روی پروفایل خود قرار دهند .Freelancer  دارای طیف وسیعی از سرویس‌های غیر رایگان از صفر تا صد و ۱۹۹٫۹۵ دلار در ماه است . البته علاوه بر این از درآمد کاربران در هر پروژه نیز مقداری را برداشت می‌کند . این شرکت ۵ دلار یا بیشتر را برای تست های مهارت دریافت می کند .
سایت فریلنسر

دسترسی به مشاغل بهتر

Upwork و Freelancer هردو کارهایی با طیف متنوع  دسته‌بندی بودجه‌ای همچون ساعتی و مبلغ ثابت و قرارداد ارائه می‌دهند . تجربه من نشان می‌دهد که Upwork فرصت های شغلی ساعتی بیشتری از Freelancer منتشر می‌کند . من چند گفتگو در وب پیدا کردم که می‌گفتند پروژه های کلاهبرداری بر روی Freelancer منتشر میشود . من این را هم آموختم بر روی Upwork پیدا کردن شغل  در مقایسه با Freelancer راحت تر هست چون ابزار و سیاست‌های بهتری را برای این اتفاق پدید آورده است .

معاملات پولی

Upwork و Freelancer از روش های متنوعی برای پرداخت و دریافت منابع مالی از طریق سایت پشتیبانی می کنند  . شما می توانید حساب مالی خودتان را که می تواند شامل credit cards, PayPal, Skrill, Payoneer card و حساب بانکی باشد را به حساب فریلنسری خود (همان پروفایل شما در سایت) متصل کرده و تبادل مالی انجام دهید . این بازارها استفاده از  debit cards های Payoneer  را نیز فراهم می کند . هزینه معاملات ممکن است متفاوت باشد ، با مراجعه به این صفحات (Upwork و Freelancer) می توانید هزینه های انتقال را مشاهده کنید . هر دو سایت در مورد حفاظت از پرداخت ها جدی هستند . شما میتوانید از پرداخت‌های : پیش پرداخت ، سپرده و سیستم پرداخت ساعتی استفاده کنید و از این مکانیزم پرداختی امن لذت ببرید. این سایت‌ها دو نوع شغل قیمت ثابت و پروژه های ساعتی را ارائه می دهند .

نقد کردن درآمد ارزی از سایت های فریلنسری
مقاله نقد کردن درآمد از سایت های فریلنسری

اپلیکیشن ها

Upwork و Freelancer برنامه هایی ردیاب برای ، نگهداری گزارش عملکرد همراه با عکس از صفحه نمایش و یادداشت وظیفه های انجام شده فراهم کرده اند . هر دو برنامه برای ویندوز ، مک و و سیستم عامل لینوکس در دسترس هستند . اگرچه شما می توانید از یک رد یاب سوم شخص مانند  ScreenshotMonitor برای گزارش گیری از روند کار نیز استفاده کنید . ابزارهای اختصاصی مانند آن کارایی بهتری در ردیابی زمان و تهیه عکس از صفحه نمایش در مقایسه با برنامه‌های Upwork و Freelancer دارند . آنها همچنین  ارزان تر هستند چرا که در آن روش شما می بایست مقدار کمی دلار ماهانه در ازای هر نفر (اکانت) پرداخت کنید اما در عوض شما می بایست ۱۰ درصد از مبلغ قرارداد را به  Upwork و Freelancer بپردازید . هر دو بازار و دارای برنامه بر روی گوشی‌های همراه هم هستند تا کارفرمایان و فریلنسر ها به آن متصل شوند . برنامه پیام رسان Upwork که هم اکنون برای IOS و ANDROID در دسترس هست به کاربران امکان می‌دهد تا وضعیت خود را ثبت کنند ، پیام ارسال کنند ، پیشنهاد های کاری خود را مدیریت کنند ، اطلاعیه ها را دریافت کنند و چندین امکان دیگر . شما می توانید برنامه رسمی موبایل Freelancer را بر روی ANDROID  و IOS برای ارسال فرصت شغلی یا پیشنهاد برای انجام آن ، پیدا کردن فریلنسرها یا کارفرمایان ، گفتگو با آنها و مدیریت پروژه های خود استفاده کنید . این برنامه امکانات بیشتری از برنامه موبایلی Upwork در اختیار شما قرار می‌گذارد .

نقد کردن درآمد ارزی از سایت های فریلنسری

پشتیبانی

Upwork دارای پشتیبانی متنوعی شامل : افرادی توسط گفت و گوی زنده (چت آنلاین) ، خط تلفنی ، سیستم درخواست تیکت و در آخر دارای بخش سوالات متداول هست . در سمت دیگر Freelancer گفتگوی زنده (چت آنلاین) ، پشتیبانی با تیکت و ایمیل را ارائه می دهد . در اینجا خبری از خط تلفن نیست .

نقد کردن درآمد ارزی از سایت های فریلنسری

خلاصه

هر دو بازار کاری آنلاین هستند که  ادعا میکنند  طیف وسیعی از فریلنسر ها در این بازار فعالیت می کنند .  از لحاظ تعداد کل افراد ثبت نامی Freelancer بالای ۱۵ میلیون و Upwork حدود ۹ میلیون قرارداد همراه با ۴ میلیون کاربر را ثبت کرده است . از زمانی که Upwork و Elance  با هم ادغام شدند فرصت بهتری برای رسیدن به بازار هدف Freelancer دست کرده‌اند . Freelancer ویژگی های مختلفی را فراهم کرده است اما رابط کاربری آن میبایست بهبود یابد . امکانات برنامه موبایلی Freelancer بسیار بیشتر از Upwork هست ، البته فریلنسر از لحاظ پشتیبانی از Upwork پایین تر هست . با توجه به تجربه شخصی و مطالعه ام برای آماده سازی این مقاله من Upwork را به عنوان برنده انتخاب خواهم کرد . Upwork بیش از Freelancer به دلیل سادگی آن ، ویژگی های قابل اطمینان و سیاست قیمت گذاری کاربر پسند تر است . در این مقاله من سعی کردم تا یک ارائه مقایسه گونه بین Upwork و Freelancer داشته باشم . امیدوارم شما بتوانید بازار کار آنلاین برای خودتان و یا استخدام فرد دیگری پیدا کنید .

http://accountfreelancer.ir/blog/%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-upwork-%D9%88-freelancer/