تجارت الکترونیک در سال 2021

شنبه 23 اسفند 1399

چه چیزی بین تجارت الکترونیک و همه گیری کووید 19 تغییر کرده است؟ خرده‌ فروشان الکترونیکی برای سال 2021 چه چیزی را برنامه‌ ریزی کنند؟ در این مقاله روند اصلی تجارت الکترونیک را بیان می کنیم.

تجارت الکترونیک در سال 2021

ما فکر می کردیم اینترنت را می‌شناسیم تا اینکه کووید 19 وارد کشور شد و در روابط دیجیتالی ما انقلابی ایجاد کرد. ناگهان همه مجبور شدند در خانه بمانند و وای فای هرگز به اندازه امروز در هرم نیازهای انسان بالا نبوده است. در این سناریوی بی سابقه، پویایی بین مشتریان و برندها تغییر کرد و شخصیت‌های جدیدی در صحنه به وجود آمدند که روند سال 2021 را تعیین می‌کنند.

عدم اطمینان اقتصادی و سیاسی و محدودیت‌های پویایی برخی از آن‌هاست. نگرانی‌هایی مانند امنیت در روش های پرداخت، کلاهبرداری، سرقت داده‌های کارت اعتباری، و همچنین موانع نسلی در همان روزهای اول این همه گیری، در بسیاری از کشورها که خرید آنلاین تنها امکان خرید کالاهای خاص بود کاهش یافت.

این وضعیت عادی جدید بر آنچه در تجارت الکترونیک در سال 2021 شاهد خواهیم بود تأثیر خواهد گذاشت.

در اینجا برخی از روندهایی که باید بر روی آن ‌ها تمرکز کنیم وجود دارد:

حمل و نقل بسیار مهم تر از همیشه است

به دلیل هزینه حمل و نقل از خرید خود صرف نظر کرده‌اید. چه کسی هرگز چنین کاری نکرده است؟ این یکی از مواردی است که همه گیری کرونا به برندها آموزش داده است. بهتر است مصرف کالایی ممکن باشد تا اینکه به دلیل نرخ حمل و نقل گزاف یا تاخیرهای طولانی آن را متوقف کنید. روند فروشگاه‌های آنلاین در سال 2021 ادامه طرح "ارسال رایگان سفارشات بالاتر از فلان مقدار" است. به غیر از این مورد، با تأخیر در تحویل، برندها ایده‌های تحویل خلاقانه‌تر را در کار خود قرار داده‌اند.

کلیک و جمع‌ آوری یک مزیت است

امروزه فروشگاه‌ها با انجام چند کلیک خدمات خود را به مشتریان ارائه می‌دهند. این امر مانند این عمل است: فروشگاه برنامه تلفن همراه خود را با محصولات خود به مصرف کننده ارائه می‌دهد. مصرف کنندگان کالاهای مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند، پرداخت را انجام می‌دهند، فروشگاه و زمان تحویل را انتخاب می‌کنند. این یک روش برای فروش فروشگاه و دریافت سریع محصول توسط مصرف کننده است زیرا حمل و نقل از طریق تجارت الکترونیکی سنتی طولانی تر از محدودیت‌های مرزی اعمال شده به دلیل شیوع بیماری همه گیری است.

بازگشت بخشی از وجه پرداخت و وفاداری

یک استراتژی بازاریابی گسترده که اخیرا شاهد آن بوده‌ایم و در طی همه گیر شدن در حال رونق است، بازگشت برخی از وجه پرداخت است. کاربر برای خرید بعدی خود اعتبار یا تخفیف دریافت می‌کند. این یک استراتژی رایج در برخی فروشگاه ها است.

ارائه بازگشت بخشی از وجه پرداخت یا هر نوع وفاداری مرتبط دیگری شما را نسبت به رقبا محبوب‌تر می‌کند. با محبوبیت بیشتر تجارت الکترونیک، روند این است که بازار برای ترجیح مشتری تلاش می‌کند.

پشتیبانی از افراد محلی

مشاغل محلی نیز روندی است که بر باز شدن فروشگاه‌ها توسط خرده فروشان بزرگ تأثیر می‌گذارد. در سراسر جهان، زنجیره‌های خرده فروشی فروشگاه های جدیدی را در حومه شهر باز می‌کنند، که حتی ممکن است به توزیع محصولات تازه برای تجارت الکترونیک کمک کند. این فروشگاه ها که در نزدیکی خانه یا محل کار افتتاح می‌شوند نیز یک روند دیگر هستند.

برنامه نویسان

نویسنده 3224 مقاله در برنامه نویسان

کاربرانی که از نویسنده این مقاله تشکر کرده اند

در صورتی که در رابطه با این مقاله سوالی دارید، در تاپیک های انجمن مطرح کنید