تغییر نسخه NET Framework. در Visual studio

شنبه 5 دی 1394

در 7 آگوست 2014 مایکروسافت اعلام کرد که به زودی پشتیبانی از دات نت فریم ورک 4، 4.5 و 4.5.1 به پایان می رسد بنابراین بسیار مهم است که دات نت خود را برای نسخه های پشتیبانی شده توسط فریم ورک دات نت به روز رسانی کنیم. در این مقاله نشان می دهیم که چگونه به درستی به یک نسخه خاص از فریم ورک دات نت در Visual Studio دسترسی داشته باشیم.

مقدمه

 ممکن است برای داشتن نسخه خاصی از فرم ورک دات نت، آن را به درستی نصب کرده باشید اما در Target Framework drop-down پروژه شما نمایش داده نشود. در این مقاله نشان خواهیم داد که چگونه می توان این تناقض را حل کرد.

هدف قرار دادن(Targeting) دات نت فریم ورک

به عنوان مثال ما از پیش یک اپلیکیشن ایجاد شده در Visual Studio 2013 داریم. هدف از این مثال استفاده از .NET Framework 4.5.2 می باشد. برای انتخاب فریم ورک درخواست شده بر روی پروژه راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید:

سپس Target Framework مربوط بهdrop-down را باز می کنیم و بررسی می کنیم که NET Framework 4.5.2. وجود دارد یا خیر. همانطور که می توانیم در شکل ببینیم نسخه 4.5.2 در این drop-down در دسترس نیست.

برای بررسی اینکه NET framework. به درستی در PC ما نصب شده یا خیر رجیستری را برای کلید زیر جستجو می کنیم:

KEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\NET Framework Setup\NDP

 مقدار Release را بخوانید که با استفاده از آن می توانیم بفهمیم که کدام نسخه از این فریم ورک نصب شده است. برای اطلاعات بیشتر جهت اینکه چگونه بفهمیم کدام نسخه دات نت نصب شده است به  مستندات MSDN مراجعه کنید.

در این مورد خاص، واضح است که .NET framework 4.5.2 به درستی نصب شده است(شکل زیر را ببینید).

نصب بسته NET Targeting.

برای داشتن NET Framework 4.5.2 که به درستی نمایش داده شود، در Visual Studio باید بسته .NET Targeting مربوط را نصب کنیم. چندین بسته موجود برای نسخه های مختلف Visual Studio وجود دارد. مراقب باشید که نسخه صحیح Visual Studio را قبل از دانلود بسته انتخاب کنید. در این مثال  می خواهیم بسته مربوط به .NET frameworks 4.5.1 و 4.5.2 را دانلود کنیم(برای Visual Studio 2013).

پس از نصب  Targeting Packs در محیط خود حالا  NET frameworks 4.5.1 و 4.5.2  در دسترس خواهد بود و می تواند در لیست Visual Studio 2013 موجود درdrop-down قرار داشته باشد.

آموزش سی شارپ

برنامه نویسان

نویسنده 3207 مقاله در برنامه نویسان
  • C#.net
  • 8k بازدید
  • 1 تشکر

کاربرانی که از نویسنده این مقاله تشکر کرده اند

در صورتی که در رابطه با این مقاله سوالی دارید، در تاپیک های انجمن مطرح کنید