مرجع تخصصی برنامه نویسان

بزرگترین انجمن برنامه نویسان فارسی زبان

آخرین مطالب ارسال شده در گروه Barnamenevisan

 • چگونه یک برنامه نویس حرفه ای شویم؟

  چگونه یک برنامه نویس حرفه ای شویم؟

  برای آن که بتوانید یک برنامه نویس حرفه ای شوید باید نکاتی را بدانید و به آنها عمل کنید. در این متن به بررسی خصوصیات یک برنامه نویس حرفه ای می پردازیم.

  برنامه نویسان برنامه نویسان شنبه, 12 آبان 1397 823 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • سه مهارت که هر توسعه دهنده نرم‌افزار باید یاد بگیرد.

  سه مهارت که هر توسعه دهنده نرم‌افزار باید یاد بگیرد.

  در این مقاله سه مهارت که هر توسعه دهنده نرم‌افزار باید یاد بگیرد را بررسی می کنیم.بنیانگذار مرکز برنامه‌نویسی آنلاین Stack OverFlow، افکار خود را برای ایجاد شغل به عنوان یک مهندس نرم‌افزار موفق ، به اشتراک می‌گذارد. یکی از بنیانگذاران Stack Overflow و متخصص توسعه نرم‌افزار در سطح جهانی، گفت: " سه چیز که به مردم می‌گفتم یاد بگیرند، علم اقتصاد، نوشتن و زبان برنامه نویسی C است ".در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

  برنامه نویسان برنامه نویسان پنج شنبه, 10 آبان 1397 950 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • 10 نکته برای نوشتن کد بهتر و ساده تر

  10 نکته برای نوشتن کد بهتر و ساده تر

  برای کد نویسی بهتر و ساده تر باید نکاتی را رعایت نمایید تا تاثیر مطلوب تری بدست بیاورید.در این متن به بررسی 10نکته برای کد نویسی بهتر و ساده تر می پردازیم.

  برنامه نویسان برنامه نویسان پنج شنبه, 10 آبان 1397 3 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • چگونه مثل یک برنامه نویس فکر کنیم ؟

  چگونه مثل یک برنامه نویس فکر کنیم ؟

  در این مقاله اینکه چگونه مثل یک برنامه نویس فکر کنیم و درس هایی برای حل مسئله را بررسی خواهیم کرد. فکر کردن مثل یک برنامه نویس یک روش برای حل مسائل به صورت بهینه تر است. در این پست، هدف من این است که این روش را به شما آموزش دهم و در پایان، شما دقیقا خواهید دانست که چه مراحلی را باید انتخاب کنید تا حل‌کننده مسائل بهتری شوید.

  برنامه نویسان برنامه نویسان چهارشنبه, 09 آبان 1397 1504 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • بررسی اجمالی بر بهترین زبان های برنامه نویسی برای محاسبات ابری

  بررسی اجمالی بر بهترین زبان های برنامه نویسی برای محاسبات ابری

  زمانی که می‌خواهید برنامه‌های کاربردی برای کامپیوترتان ایجاد کنید، اولین زبان‌های برنامه‌نویسی که به ذهنتان می‌رسد C، C + +، جاوا و حتی پایتون هستند. با این حال، انتخاب زبان برنامه‌نویسی در زمان محاسبات ابری متفاوت خواهد بود. به جای زبان‌های برنامه‌نویسی عمومی گرا، شما به سراغ آن‌هایی بروید که داده محور هستند. برای کمک به انتخاب درست، در اینجا مروری بر برخی از بهترین زبان‌های برنامه‌نویسی برای محاسبه ابری داریم.

  برنامه نویسان برنامه نویسان یکشنبه, 06 آبان 1397 728 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • تفاوت توسعه دهنده،برنامه نویس و کدنویس

  تفاوت توسعه دهنده،برنامه نویس و کدنویس

  تفاوت بین توسعه دهنده، برنامه نویس و کدنویس شاید در ابتدا برای شما مشخص نباشد.در این متن به بررسی تفاوت بین توسعه دهنده، برنامه نویس و کدنویس می پردازیم.

  برنامه نویسان برنامه نویسان یکشنبه, 06 آبان 1397 7 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • روش های ساخت وب سایت موفق و بی عیب

  روش های ساخت وب سایت موفق و بی عیب

  تولید وب سایت موفق نیاز به بررسی دقیق پارامترهای سئو دارد. یک وب سایت موفق همیشه در حال به روزرسانی است و تعامل با کاربر را از یاد نمی برد.

  برنامه نویسان برنامه نویسان پنج شنبه, 03 آبان 1397 575 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • معرفی 8 زبان برنامه نویسی درآمدزا

  معرفی 8 زبان برنامه نویسی درآمدزا

  برای شناسایی بهترین زبان برنامه نویسی درآمدزا در سال 2018 نیاز است که یک مقایسه صحیح صورت بگیرد. زبان برنامه نویسی درآمدزا طبق یک سری فاکتورها مشخص می شود.

  برنامه نویسان برنامه نویسان ﺳﻪ شنبه, 01 آبان 1397 2352 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • بهترین و محبوب ترین موتورهای جستجوگر جهان

  بهترین و محبوب ترین موتورهای جستجوگر جهان

  برای بررسی بهترین موتورهای جستجوگر باید پارامترهای مختلفی در نظر گرفته شود. هر یک از انواع موتورهای جستجوگر برتر دارای مزایای مشخصی هستند.

  برنامه نویسان برنامه نویسان دوشنبه, 30 مهر 1397 525 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • 30 نکته برای برقراری ارتباط موفقیت آمیز به عنوان یک دورکار

  30 نکته برای برقراری ارتباط موفقیت آمیز به عنوان یک دورکار

  در این مقاله با بهترین شیوه های برقراری ارتباط از راه دور به عنوان یک دورکار آشنا خواهیم شد.در ادامه یاد خواهیم گرفت که چه ملاحظاتی را در نظر بگیریم و چه ابزارهایی مناسب کار ما هستند و همچنین چگونه ارتباط موثرتری با دیگر تیم ها داشته باشیم. در ادامه به نکات بسیار مهمی اشاره خواهیم کرد که برای هر فعال دور کار مورد نیاز است.

  برنامه نویسان برنامه نویسان دوشنبه, 30 مهر 1397 246 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • چرا برنامه نویسان باید بیشتر با Command Line Interface کار کنند؟

  چرا برنامه نویسان باید بیشتر با Command Line Interface کار کنند؟

  برای آن‌هایی که تازه به برنامه نویسی علاقه مند شده اند، تنها اشاره‌ای به خط فرمان می‌تواند آن‌ها را منقبض کند. تعجب‌آور است که حتی درصد قابل‌توجهی از برنامه نویسان باتجربه همچنان از استفاده از واسط خط فرمان ( CLI یا cui ) اجتناب می‌کنند. آن‌ها به جای آن ، توسعه ی برنامه ها را با استفاده از رابط کاربری گرافیکی ( GUI ) ترجیح می‌دهند. پس کدام یک از آن‌ها بهتر است؟

  برنامه نویسان برنامه نویسان شنبه, 28 مهر 1397 11 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • آداب برنامه نویسی دونفره

  آداب برنامه نویسی دونفره

  در برنامه‌نویسی دونفره ، دو توسعه دهنده نرم‌افزار روی یک کامپیوتر کار می‌کنند تا یک مساله را حل کنند ، این کار یک فعالیت کلیدی در توسعه نرم‌افزار Agile و برنامه نویسی مفرط ( extreme programming (XP) ) است. برنامه نویسی دونفره باارزش است اما چالش برانگیز نیز هست، و یک تلاش آگاهانه برای موفقیت نیاز دارد. بیشتر تلاش های مورد نیاز می‌تواند در زمینه آداب و رسوم آن مورد بحث قرار گیرد بنابراین در اینجا برخی از رفتارهایی که می‌توانند به برنامه نویسی دونفره کمک کنند را مورد بحث قرار می دهیم.

  برنامه نویسان برنامه نویسان شنبه, 28 مهر 1397 10 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • آشنایی با دنیای شگفت انگیز Laravel

  آشنایی با دنیای شگفت انگیز Laravel

  لاراول یکی از ابزارهای قدرتمند در زمینه احراز هویت و افزایش سطح دسترسی محسوب می شود. لاراول سبب آسانتر شدن مسیر کنترل و امنیت می شود.

  برنامه نویسان برنامه نویسان شنبه, 28 مهر 1397 1 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • بررسی جامع تفاوت وبلاگ و وب سایت

  بررسی جامع تفاوت وبلاگ و وب سایت

  تفاوت وبلاگ و وب سایت از روی ظاهر آن مشخص نمی شود و برای بررسی دقیق تفاوت وبلاگ و وب سایت باید در ساختار آن و نوع محتوای موجود در آن بررسی شود.

  برنامه نویسان برنامه نویسان جمعه, 27 مهر 1397 506 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • اهمیت برنامه نویسی در مهارت های شغلی آینده

  اهمیت برنامه نویسی در مهارت های شغلی آینده

  اهمیت برنامه نویسی در شغل های آینده و در گروه های درآمدزایی مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. با توجه به افزایش اهمیت برنامه نویسی، آینده این حرفه روشن است.

  برنامه نویسان برنامه نویسان چهارشنبه, 25 مهر 1397 6 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • گیت و گیت هاب چیست؟ (دستورات مهم برای برنامه نویسان)

  گیت و گیت هاب چیست؟ (دستورات مهم برای برنامه نویسان)

  در دنیای برنامه‌نویسی، درک و مدیریت نسخه‌های کد و پروژه‌های شما که شب و روز روی آن سخت کار می‌کنید ، ضروری است. در این مقاله، من شما را با Git و GitHub اشنا می‌کنم، یکی از سیستم های کنترل نسخه (version control) معروف که توسط بسیاری از توسعه دهندگان در سرتاسر جهان استفاده می‌شود، و همچنین چند دستور پایه Git، و اینکه چگونه یک local و یا ریموت (remote repository) را در GitHub با استفاده از ترمینال کامپیوتر MAC راه‌اندازی کنید.

  برنامه نویسان برنامه نویسان چهارشنبه, 25 مهر 1397 14 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • کدها را کپی نکنید، تایپ کنید!

  کدها را کپی نکنید، تایپ کنید!

  تایپ کردن کد به شما کمک می‌کند طرز فکر یادگیری خود را گسترش دهید.می‌خواهید یک کد را بشکنید ؟ قبل از اینکه بفهمید چه کار می‌کند، سریع آن را تغییر دهید؟

  برنامه نویسان برنامه نویسان ﺳﻪ شنبه, 24 مهر 1397 865 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • 7 دلیل برای اینکه شما هنوز یک برنامه نویس بیکار هستید؟

  7 دلیل برای اینکه شما هنوز یک برنامه نویس بیکار هستید؟

  شما چقدر در برنامه نویسی خوب هستید؟ شما باید خوب باشید. به اندازه کافی خوب باشید که کار کنید و چند صد هزار تا در ماه در بیارید. شما قبلا دوره‌های برنامه نویسی زیادی را گذرانده اید و می‌دانید که مهارت دارید. لازم به ذکر نیست که دامنه برنامه نویسی گسترده است و تقاضای بسیاری در این زمینه وجود دارد. اگر اینطور است، پس چرا کاری ندارید که پول واقعی به دست آورید ؟

  برنامه نویسان برنامه نویسان دوشنبه, 23 مهر 1397 4 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • انواع مختلف پایگاه‌ داده NoSQL

  انواع مختلف پایگاه‌ داده NoSQL

  توسعه پایگاه‌داده‌های NoSQL با نیاز شرکت‌هایی که با مقادیر بسیار زیادی از داده‌ها مانند فیس بوک، گوگل و آمازون سر و کار دارند ، راه‌اندازی شد. پایگاه‌داده‌های NoSQL به طور فزاینده‌ای در کاربردهای BigData و اپلیکیشن های Real-time مورد استفاده قرار می‌گیرند. در مورد انواع مختلف پایگاه‌ داده های NoSQL در این مقاله مطالعه کنید.

  برنامه نویسان برنامه نویسان یکشنبه, 22 مهر 1397 1050 بازدید 0 نظر 0 پسند
 • توسعه دهنده وب Full Stack چیست؟

  توسعه دهنده وب Full Stack چیست؟

  توسعه دهندگان Full-Stack همیشه افراد مورد احترام و بسیار با ارزشی برای شرکت های توسعه نرم افزاری هستند.بدلیل اینکه این افراد دارای مهارت‌های کلی بسیاری با تخصص در یک یا چند حوزه خاص هستند به این معنی که آن‌ها نه تنها مجهز به تخصص های مناسب هستند بلکه می‌توانند مشاوره بدهند و استراتژی های مختلفی را ارائه کنند. به طور خلاصه، آنها یک استاد اینترنت هستند. در ادامه بیشتر با این مفهوم آشنا می شویم.

  برنامه نویسان برنامه نویسان چهارشنبه, 18 مهر 1397 837 بازدید 0 نظر 0 پسند